bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 5 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1914

Bezpłatna wystawa Kolejkoland w Gemini Park Bielsko-Biała!

Materiał partnera:

Od piątku, 5 sierpnia zapraszamy do Gemini Park na wyjątkową i bezpłatną wystawę, która przeniesie każdego odwiedzającego do niesamowitego świata kolei, pomniejszonego aż 87 razy! Będzie co oglądać - makiety wiernie odwzorowują kolejową rzeczywistość!

Kolejkoland


W miniaturowym świecie obejrzeć będzie można tysiące szczegółów działających na wyobraźnię widzów, w tym nawet górskie krajobrazy z Alpami Szwajcarskimi! Wybrane strefy makiety są interaktywne i przystosowane do sterowania kolejkami przez zwiedzających, a serpentyny torowisk, zjawisko dnia i nocy czy wyjątkowe zabudowy z efektami dźwiękowymi i wizualnymi, dostarczą emocji dla każdego odwiedzającego.

Kolejkoland


Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilka wyjątkowych, autorskich makiet zbudowanych w skali 1:87, makiety z klocków LEGO i kolejkę w skali ogrodowej 1:21.

Największa z nich, wielopoziomowa makieta z krajobrazem Alpejskim to dzieło sztuki stworzone przez jednego autora, a jej budowa trwała prawie 10 lat. Niepowtarzalna, górska zabudowa, wyjątkowe krajobrazy, bajkowe serpentyny torowisk i tysiące szczegółów, do tego liczne punkty świetlne i efekty dźwiękowe, sprawiają, że jest ona ciekawą atrakcją i przez wiele osób uważana za jedną z najpiękniejszych makiet w Europie.

Kolejkoland


Mniejsze makiety wykonane z podobną dokładnością mają charakter wyżynny, prezentują małe osady z towarzyszącymi im zabudowami przemysłowymi w których toczy się codzienne życie mieszkańców. Obejrzeć będzie można również małe, ciche miasteczko z pierwszej połowy XX wieku z przyległą do niego zabytkową kopalnią węgla.

Wystawa jest darmowa oraz dostępna od poniedziałku do soboty, w godz. 11:00-19:00. Zlokalizowana jest na poziomie 1., w sąsiedztwie sklepu Home&You.

Zachęcamy do odwiedzin wystawy i zapraszamy do Gemini Park Bielsko-Biała!