bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 30 lipca 2022
  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 1373

"Pomagamy i Dajemy Nadzieję" na rzecz Poli, Nadii i bielskich amazonek

Za nami:

W niedzielę, 31 lipca w Bielsku-Białej odbędzie się kolejna odsłona akcji Pomagamy i Dajemy Nadzieję - 15. Maraton Charytatywny Zumby i koncert Włóczykijów. Tym razem wydarzenie odbywa się na rzecz Poli Kocurek, Nadii Paradeckiej i bielskich amazonek w ramach akcji "Lato w mieście" przy współpracy z Bielsko Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Fundacją Siła Nadziei.

Maraton Charytatywny Zumba Fitness, fot. organizatorzy
Maraton Charytatywny Zumba Fitness · fot. Materiały organizatora


Będzie to już 15. Maraton Charytatywny Zumba Fitness organizowany przez fundację i 7. Międzynarodowy Maraton Charytatywny w ramach akcji Lato w mieście. W tym roku organizatorzy wracają do hali pod Dębowcem.

Podopiecznymi akcji są amazonki ze stowarzyszenia Amazonki w Bielsku-Białej, 2,5-letnia Pola Kocurek oraz 14-letnia Nadia Paradecka. Bielskie Amazonki Fundacja Siła Nadziei wspiera już po raz siódmy. Chce im pomóc w zebraniu środków na rehabilitację w trakcie leczenia oraz po leczeniu operacyjnym lub zachowawczym, na terapię psychologiczną i programy wsparcia.

- Diagnoza, potem walka z chorobą onkologiczną i jej pokonanie - całkowicie zmienia życie - mówi prezes fundacji Siła Nadziei Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz. - Amazonki to wspaniale kobiety, silne, pełne radości życia. Bardzo chcę im pomóc kolejny raz - deklaruje.

Podopieczną akcji jest też 2,5-letnia Pola Kocurek - wyjątkowa dziewczynka, która ma trisomię chromosomu 1. Lekarze nie znają podobnego przypadku medycznego w Polsce, ma też skomplikowane zwichnięcie biodra, więc potrzebuje pilnej, specjalistycznej operacji u dr. Paleya. Więcej informacji o Poli można znaleść tutaj.

W tej akcji fundacja pomaga również 14-letniej Nadii Paradeckiej z ciężką postępującą chorobą genetyczną zespół Retta. Więcej o Nadii - tutaj.

Wydarzenie na rzecz dziewczynek i amazonek odbędzie się 31 lipca od godziny 13.45 do 19.00 w hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26. Link do wydarzenia na Facebooku
www.facebook.com/events/720593199158080/?active_tab=discussion.

"Pomagamy i Dajemy Nadzieję" na rzecz Poli, Nadii i bielskich amazonek
"Pomagamy i Dajemy Nadzieję" na rzecz Poli, Nadii i bielskich amazonek · fot. Materiały organizatora


Program13.45-14.45 - koncert zespołu Włóczykije,

15.00-19.00 - 15. Maraton Charytatywny Zumba Fitness w Bielsku-Białej dla Poli, Nadii i bielskich Amazonek, który poprowadzi 28 instruktorów zumba fitness z Bielska-Białej i okolic np. Pszczyny, Ochab, a także z dalszych rejonów Polski - Warszawy, Pabianic, Krakowa, Trzebini, Częstochowy, Raciborza, Zakopanego, Makowa Podhalańskiego, będą nawet instruktorzy z Czech,

16.00-17.30 - grupa rekonstrukcyjna świata Tolkiena z Bielska-Białej - Powrót Bractwa Śródziemia i w przerwie maratonu około godziny 17.00 pokaz Historii Miecza w wykonaniu grupy,

Będą też kiermasze charytatywne ciast, rękodzieła, zabawek dla dzieci, będą do nabycia dodatkowe cegiełki za różne kwoty, z przyporządkowanymi nagrodami.

W dniu wydarzenia cena biletu - cegiełki to 50 złotych - osoba dorosła. Dzieci - wstęp wolny lub dowolny dar serca, młodzież do lat 18 - 20 złotych.

Bilety - cegiełki można również zakupić wcześniej online - robiąc wpłatę na konto fundacji: Fundacja Ireny Awieruszko-Ptaszkiewicz Siła Nadziei
Bank BNP PARIBAS nr konta 54 1600 1462 1892 1002 4000 0001
tytuł wpłaty: maraton charytatywny zumby 31.07.2022 r., liczba osób i kwota wpłaty.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.