bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 29 lipca 2022
  • wyświetleń: 1192

Odbierają odpady BIO i zanieczyszczają ulice

Mieszkańcy Bielska-Białej skarżą się na pracę firmy odbierającej odpady BIO. Jak opisują, za każdym razem, gdy dochodzi do odbioru odpadów, dochodzi do zanieczyszczenia ulic. Sprawa trafiła do bielskiego Ratusza.

suez, śmieci, odpady, wywóz
Odbierają odpady BIO i zanieczyszczają ulice · fot. SUEZ


- Czy jest szansa zadziałać coś w temacie odbioru odpadów RIO? Chodzi o to, że za każdym razem gdy są odbierane BIO to w miejscu, gdzie stoi śmieciarka, zostaje śmierdząca plama i resztki, które wyleją się z kosza. Wystarczy przejść się od kościoła Hałcnowie w stronę Pisarzowic po odbiorze, co posesja to śmierdząca plama… Zgłaszanie w PreZero nic nie daje.. - napisał jeden z mieszkańców miasta.

Sprawą zainteresował się radny Bronisław Szafarczyk, który w tej sprawie podjął interwencje w Ratuszu.

- Proszę o zobowiązanie firmy odbierającej odpady BIO, do realizowania swoich obowiązków z poszanowaniem wymogów porządku i czystości. Gdyby podjęte działania nie przyniosły pożądanych efektów, to z pewnością straż miejska jest w stanie pomóc w egzekwowaniu porządku - napisał w swej interpelacji skierowanej do władz miasta.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia poinformował, że zwrócono się do wykonawcy usługi odbioru odpadów komunalnych z prośbą o wyjaśnienie niniejszej sprawy.

- Z przekazanych przez PreZero Bielsko-Biała S.A. informacji wynika, iż przedstawiona w interpelacji sytuacja nie została zgłoszona do spółki, bowiem w rejestrze zgłoszeń i reklamacji prowadzonym przez wykonawcę nie widnieje żadna taka interwencja. Bez względu na powyższe, wykonawca usługi odbioru odpadów komunalnych ponownie został pouczony o obowiązku realizowania przedmiotowego zadania z poszanowaniem wymogów czystości i porządku w przestrzeni publicznej, a zarząd spółki przypomniał pracownikom obowiązujące zasady w zakresie prawidłowego odbioru odpadów komunalnych - zapewnił wiceprezydent.

Jednocześnie poprosił, aby mieszkańcy wszelkie nieprawidłowości dotyczące realizacji usługi odbioru odpadów komunalnych zgłaszali niezwłocznie do Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej (tel. 33 4701 255; e-mail: bgo@um.bielsko-biala.pl).

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.