bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 29 lipca 2022
  • wyświetleń: 705

Spontaniczna zbiórka w Japonii dla Ukrainy. Pieniądze trafiły do powiatu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Zbiórka w japońskiej firmie na wsparcie dla ofiar wojny w Ukrainie. Bielska spółka z branży motoryzacyjnej Nittan Euro Tech przekazała darowiznę - 12 707,70 zł bielskiemu starostwu. - Szukaliśmy instytucji, która pomaga uchodźcom wojennym z Ukrainy i do której mielibyśmy zaufanie - mówi Mirosław Spyra, dyrektor zakładu w Bielsku-Białej. 

Spontaniczna zbiórka w Japonii dla Ukrainy. Pieniądze trafiły do powiatu
Spontaniczna zbiórka w Japonii dla Ukrainy. Pieniądze trafiły do powiatu · fot. Powiat bielski


Środki to efekt spontanicznej zbiórki przeprowadzonej w zakładzie w Japonii. - Od rosyjskiego ataku na naszych sąsiadów mamy zapytania z centrali, jak wygląda sytuacja w Polsce, jak wojna wpływa na naszą działalność. Teraz przyszła wiadomość o zbiórce i przelew. Chcemy mieć pewność, że te środki przełożą się na rzeczowe wsparcie dla konkretnych potrzebujących - dodaje dyrektor Spyra.

Władze powiatu spotkały się z przedstawicielami bielskiej spółki. Podpisano  umowę o darowiźnie. - O takie wsparcie apelowaliśmy do naszych przedsiębiorców z regionu i otrzymujemy je. Podziękowania dla japońskiej firmy za ten gest - mówił starosta bielski, Andrzej Płonka.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z Japonii? - Kupujemy przede wszystkim żywność oraz środki opatrunkowe, które wysyłamy w okolice Lwowa, a także do naszego zaprzyjaźnionego powiatu czerniowieckiego, czyli tam gdzie przebywają uchodźcy. Bywa, że część transportu trafia potem dalej na front. Oczywiście pomagamy także uciekinierom, którzy znaleźli schronienie w naszym powiecie - mówi starosta Płonka.

Nittan Euro Tech produkuje zawory do silników dla azjatyckich odbiorców, głównie dla marek: Toyota i KIA. Zakład w bielskiej Wapienicy zatrudnia 53 osoby, w tym kilkoro pracowników z Ukrainy.

mp / bielsko.info
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj