bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 26 lipca 2022
  • wyświetleń: 1447

Jedno z bielskich rond będzie nosiło imię Marii Koterbskiej

Rondo zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic PCK i Stefanii Sempołowskiej będzie nosiło imię Marii Koterbskiej. Wniosek w sprawie uhonorowania w ten sposób legendarnej artystki został złożony przez radnych Jacka Krywulta oraz Rafała Ryplewicza.

Maria Koterbska
Maria Koterbska · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


- Maria Koterbska była lubianą i cenioną przez widownię artystką, która będąc zawsze uśmiechniętą, pełną energii i pogody ducha osobą, zachwycała swoim wyjątkowym talentem wokalnym. Artystka całe swoje życie związana była z rodzinnym miastem. W 1994 roku wygrała plebiscyt na bielszczanina XX wieku i została wpisana do „Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej”. W 1999 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2008 roku - Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" - czytamy w projekcie uchwały.

Wnioskodawcy wskazali, że "zarówno sama osoba Marii Koterbskiej, jak i jej niezwykły artystyczny dorobek zasługują na upamiętnienie w przestrzeni publicznej miasta Bielska-Białej". Zespół Ekspercki ds. Nazewnictwa Ulic, Placów oraz Nazw Obiektów Fizjograficznych, jednogłośnie uznał, że należy rekomendować wskazaną inicjatywę.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.