bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 26 lipca 2022
  • wyświetleń: 2993

Zniżek na odkryty basen nie będzie. Powodem galopująca inflacja

Władze miasta nie zamierzają wprowadzić wakacyjnych ulg na wejście na pływalnię Start dla młodzieży, która spędza lato w mieście. Powodem jest wzrost cen towarów i usług, oraz galopująca inflacja.

basen, basen start
Zniżek na odkryty basen nie będzie. Powodem galopująca inflacja · fot. bielsko.info


Przypomnijmy, w sprawie wprowadzenia w okresie wakacyjnym dodatkowych ulg i zwolnień, zwłaszcza dla dzieci korzystających z jedynego obecnie w Bielsku-Białej basenu odkrytego — pływalni Start w Cygańskim Lesie - w Ratuszu zainterweniował bielski radny Konrad Łoś.

Pisaliśmy o tym w tym artykule.

Jak jednak poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej, "na aktualny poziom cen wpływa wiele czynników — przede wszystkim stale rosnące ceny towarów i usług".

- Po niewielkich, można rzec symbolicznych, podwyżkach cen w latach poprzednich, które nie odzwierciedlały wzrostu kosztów utrzymania obiektu, obecna sytuacja nie tylko w mieście, ale w całej Polsce, związana ze stałym wzrostem cen, zmusiła administratora obiektu i władze miasta do podjęcia napewno niepopularnej, ale koniecznej decyzji o zmianie cennika. Jako uzasadnienie podać mogę m.in. wzrost cen środków do uzdatniania wody oraz energii elektrycznej o 90 procent, wzrost cen usług zewnętrznych np. ratownictwa wodnego o 10 procent, a także wzrost kosztów utrzymania stanowisk pracy czy galopującą inflację. To wszystko powoduje, że zmiana cen była nieunikniona - podkreślił wiceprezydent.

Kucia podkreślił także, że "aktualny cennik pływalni Start zawiera ulgi, z których zainteresowane i uprawnione osoby mogą skorzystać".

- Poza biletem ulgowym przysługującym młodzieży szkolnej i studentom, ulgi przysługują także posiadaczom karty Rodzina+. Wprowadzona została także niższa cena biletu dla osób chcących skorzystać z pływalni po godzinie 16:00. Ciekawą opcją jest także wcześniejszy zakup karnetu. W tym przypadku przy doładowaniu konta kwotą min. 50 zł użytkownik otrzymuje do wykorzystania dodatkowo 10 procent doładowanej kwoty. Poza tym karnet umożliwia wstęp na pływalnię z pominięciem kolejki do kas, a także wstęp na inne obiekty BBOSiR — pływalnię Troclik, a w okresie zimowymi sztuczne lodowisko przy ul. Słowackiego - wymienia.

Władze miasta ponadto zauważyły, że frekwencja na pływalni jest bardzo duża. Według Piotra Kuci to "dowodzi, że pomimo podwyżki cen, obiekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Bielska-Białej i okolic".

- W związku z powyższym informuję, iż ceny biletów wstępu na pływalnię Start pozostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie - skwitował zastępca gospodarza Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.