bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 25 lipca 2022
  • wyświetleń: 1914

[ZDJĘCIA] Wywrotka kajaka w Łące. Pomocy potrzebował bielszczanin

Pszczyńscy policjanci pomogli potrzebującym pomocy na zbiorniku wodnym w Łące. Dwóch mężczyzn znalazło się w wodzie, po tym jak uszkodzeniu uległo mocowanie żagla, kajak nabrał wody i się wywrócił. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

Wywrotka kajaka w Łące. Pomocy potrzebował bielszczanin - 23.07.2022 · fot. KPP Pszczyna


W sobotę, 23 lipca pszczyńscy policjanci pełnili służbę na zbiorku wodnym w Łące. Gdy około godziny 15.30 nastąpiło załamanie pogody, mundurowi obserwowali akwen z portu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli w oddali kajak z żaglem, który próbował dopłynąć do brzegu. Zadanie to znacznie utrudniały silne podmuchy wiatru i deszcz.

W kajaku zostało też uszkodzone mocowanie żagla i do środka zaczęła wlewać się woda, w wyniku czego kajak się wywrócił. Mężczyźni wpadli do wody. Mundurowi widząc całą sytuację, natychmiast podjęli akcję ratowniczą. Działania zakończyły się sukcesem, a 38-letni mieszkaniec Bielska-Białej i 56-letni mikołowianin bezpiecznie dotarli na brzeg. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pogorszenie warunków pogodowych powinno być sygnałem do natychmiastowego powrotu na brzeg. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa!

ar / bielsko.info
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.