bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 22 lipca 2022
  • 24 lipca 2022
  • wyświetleń: 3802

Grasowali na osiedlu Złote Łany. Wtargnęli do dwóch mieszkań

Policjanci zatrzymali trzech sprawców naruszenia miru domowego, którzy wtargnęli do dwóch mieszkań na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Grasowali na osiedlu Złote Łany. Wtargnęli do dwóch mieszkań · fot. KWP Katowice


W czwartek, 21 lipca w godzinach przedpołudniowych na terenie osiedla Złote Łany w Bielsku-Białej, trzech mężczyzn pod pretekstem sprzedaży odzieży wtargnęło do dwóch mieszkań naruszając mir domowy mieszkańcom.

- Pokrzywdzeni nie byli zainteresowani kupnem, wzywali mężczyzn do opuszczenia mieszkania, jednak ci byli nachalni. Ostatecznie z uwagi na opór pokrzywdzonych, dali za wygrywaną i wyszli. O tym fakcie, iż po osiedlu grasuje trzech mężczyzn, najprawdopodobniej narodowości romskiej, którzy niepokoją również innych mieszkańców bloków, dzwoniąc na domofony, została powiadomiona policja - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej, którzy zauważyli mężczyzn odpowiadających podanemu przez świadków rysopisowi. Osoby te na widok mundurowych przyspieszyli kroku, jednak szybka reakcja dzielnicowych doprowadziła do ich zatrzymania. Okazało się, że sprawcy nie posiadali przy sobie żadnych przedmiotów, które chcieli rzekomo sprzedawać - dodał przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego, za co grozi kara jednego roku pozbawiania wolności. - Apelujemy do mieszkańców, aby tego typu, niepokojące, podejrzane zachowania nam zgłaszali - podkreślił Szybiak.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.