bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 22 lipca 2022
  • 26 lipca 2022
  • wyświetleń: 10425

Wielka transakcja na rynku wódki. Właściciel Żabki przejmie bielski Polmos

Stock Spirits, spółka zależna CVC Capital Partners - właściciela sieci sklepów Żabka - przejmie Polmos Bielsko-Biała. W czwartek, 21 lipca poinformowano o podpisaniu warunkowej umowy przejęcia bielskiego producenta wódki.

Wielka transakcja na rynku wódki. Właściciel Żabki przejmie bielski Polmos
Wielka transakcja na rynku wódki. Właściciel Żabki przejmie bielski Polmos · fot. Polmos Bielsko-Biała


- Zapowiadaliśmy m.in. rozwój organizacji w Polsce oraz rozszerzenie oferty naszych produktów i usług. Planowana inwestycja w Polmos Bielsko-Biała idealnie wpasowuje się w przyjętą przez nas strategię budowy wartości grupy - powiedział cytowany w komunikacie partner CVC Capital Partners, właściciela Stock Spirits, Krzysztof Krawczyk.

CVC Capital Partner jest właścicielem Stock Spirits od listopada 2021 roku, kiedy to sfinalizował przejęcie wódczanej spółki. Wtedy też deklarował chęć dalszego dynamicznego rozwoju firmy, m.in. w kategorii produktów wysokojakościowych. - Przejęcie firmy Polmos Bielsko-Biała z jej flagową marką Biały Bocian jest pierwszym krokiem w tym kierunku - czytamy w w czwartkowym komunikacie Stock Spirits.

Polmos Bielsko-Biała to producent wyrobów alkoholowych z 200-letnim doświadczeniem. W swoim portfolio firma posiada ponad 10 marek, takich jak Biały Bocian, Ogiński, Extra Żytnia czy Advocaat. Z kolei Stock Spirits należy do wiodących firm produkujących alkohole wysokoprocentowe i likiery. Posiada ugruntowaną pozycję w kategorii alkoholi smakowych i wódek czystych w Polsce oraz w Czechach. Rozwija również swoje umiejętności w obszarze zarządzania przychodami, w tym przede wszystkim wykorzystania zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.