bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 19 lipca 2022
  • 21 lipca 2022
  • wyświetleń: 1577

Przed nami kilka dni z upalną pogodą. Pomarańczowy alert IMGW

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało dla naszego regionu ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Według synoptyków termometry będą wskazywać do 34 stopni Celsjusza. Taka pogoda będzie nam towarzyszyć do soboty, 23 lipca.

upał
Przed nami kilka dni z upalną pogodą. Pomarańczowy alert IMGW · fot. Powiat


- Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy ze środy na czwartek 20/21.07 od 13°C do 17°C, w kolejnych od 18°C do 21°C - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) przed upałami obowiązuje m.in. w miastach Bielsko-Biała oraz Tychy, a także powiatach bielskim i pszczyńskim od godziny 12.00 w środę, 20 lipca do godziny 20.00 w sobotę, 23 lipca.

Poniżej zasięg alertów IMGW, wydanych 19 lipca, dla poszczególnych rejonów Polski. Kolor czerwony oznacza trzeci, najwyższy stopień. Z kolei pomarańczowy i żółty to kolejno 2. oraz 1. stopień zagrożenia. Z treściami alertów można zapoznać się tutaj.

Ostrzeżenia meteorologiczne wydane 19 lipca i ich skala
Ostrzeżenia meteorologiczne wydane 19 lipca i ich skala · fot. IMGW

mp / bielsko.info
źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.