bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 16 lipca 2022
  • 20 lipca 2022
  • wyświetleń: 2406

[FOTO] Dookoła Polski na rowerach w szczytnym celu. Za nimi 1. etap

W poniedziałek, 18 lipca rozpoczęła się rowerowa wyprawa Tomasza Wróbla, prezesa Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Opolskiej. Pierwszy etap - z Opola do Bielska-Białej - miał metę na terenie kampusu ATH.

wKOŁO Polski z AZS - finał pierwszego etapu w kampusie ATH - 18.07.2022 · fot. ATH Bielsko-Biała


Podróż dookoła Polski połączona jest ze zbieraniem pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji im. Julki Bonk “Walcz o mnie”. Tomaszowi Wróblowi towarzyszy wicemistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów - Bartłomiej Bonk.

- Dzisiejszy odcinek, ponad 150 km, przebiegał całkiem przyjemnie. Trochę, jak to na początku, wszystko zaczyna boleć, ale jest to taki przyjemny dyskomfort. Powoli się rozkręcamy - mówił po przyjeździe na kampus ATH Tomasz Wróbel.

Loading...


- Najważniejsze w tym projekcie jest jednak to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz fundacji, bo pomagamy przez to dzieciom wymagającym stałej opieki medycznej. Dopiero wtedy to nasze „pedałowanie” ma sens - dodał Wróbel.

Jest to trzecia edycja akcji charytatywnej łączącej zbieranie środków finansowych dla dzieci i pasję do kolarstwa. Poprzednie edycje odbyły się w 2010 i 2015 roku i zakończyły się sukcesem. - Polska jest miejscem przepięknym, a jej zakątki leżące na trasie wyprawy zasługują na to by o nich mówić i je pokazać. Tym razem planuję samotny przejazd rowerem z Opola do Opola wzdłuż umownych granic Polski. Samotny mam nadzieję tylko z nazwy, bo chciałbym aby jak największa ilość osób wsparła akcję i do mnie dołączyła - mówił przed wyruszeniem w trasę Tomasz Wróbel, pomysłodawca akcji i równocześnie jej uczestnik.

trasa
Całkowita trasa wyprawy · fot. wkolopolskiazs.pl


- W poprzednich edycjach jechaliśmy z extra wheelem, na którym umieszczone były sakwy. Jako, że okazało się to niebezpieczne, a wiek już nie ten, gdzie wszystko jest wybaczone to w trasie towarzyszyć będzie mi supportujący bus, który wieźć będzie wszystkie potrzebne rzeczy. Za kierownicą busa siedzieć będzie sam wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Bartłomiej Bonk. Jedziemy aby zebrać środki dla podopiecznych Fundacji im. Julii Bonk. Na trasie zbierać będziemy także przedmioty od sportowców i innych znanych osób na licytację dla fundacji. W całej akcji jak zwykle wspiera mnie Akademicki Związek Sportowy, którego mam zaszczyt być wiceprezesem - dodawał Wróbel.

trasa
Mapa pierwszego etapu wyprawy z Opola do Bielska-Białej · fot. wkolopolskiazs.pl


W pierwszy dzień akcji "Wkoło Polski z AZS" kolarze przejechali 156 kilometrów z Opola do Bielska-Białej. Trasę przejazdu można sprawdzić tutaj. Do wyprawy nadal może dołączyć każdy z nas. Jak to zrobić? Wystarczy wpłacić 250 zł na konto Fundacji im. Julki Bonk "Walcz o mnie", kolejno skontaktować się z organizatorem, aby ustalić na jakim etapie trasy dołączysz, a na końcu po prostu przygotować rower do trasy i przeżyć przygodę życia, wspierając jednocześnie potrzebujące dzieci. Potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej akcji w zakładce "Fundacja im. Julki Bonk".

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.