bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 18 lipca 2022
  • 19 lipca 2022
  • wyświetleń: 3569

Chodniki niszczeją, mieszkańcy się skarżą. Interwencja radnego

Zapewnienie pieszym, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym czy matkom z dziecięcymi wózkami bezpiecznych chodników, to priorytet. Niestety, mieszkańcy Osiedla Piastowskiego narzekają, że miasto tę kwestię zaniedbuje i obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Chodniki niszczeją, mieszkańcy się skarżą. Interwencja radnego
Chodniki niszczeją, mieszkańcy się skarżą. Interwencja radnego · fot. arch. radnego Konrada Łosia


W sprawie pilnego umożliwienia mieszkańcom Osiedla Piastowskiego korzystania z chodników miejskich zgodnie z ich przeznaczeniem, zwłaszcza w obrębie ul. Kasztanowej do władz miasta swoja interpelację skierował radny Konrad Łoś.

- Mieszkańcy Osiedla Piastowskiego wielokrotnie, także za moim pośrednictwem zwracali uwagę na fatalny stan infrastruktury, zwłaszcza dróg i chodników osiedlowych w obrębie jednego z najstarszych osiedli mieszkaniowych w Bielsku-Białej. Od dziesięcioleci nie podejmowano w rejonie ulic Dębowej i Kasztanowej prac rewitalizacyjnych mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców w bezpośredniej bliskości ich miejsca zamieszkania. Niestety prezydent miasta oraz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie przejawiają namacalnego zainteresowania problemami zgłaszanymi przez mieszkańców. Świadczy o tym fakt, iż gmina jak dotąd nie zadeklarowała podjęcia działań oczekiwanych i wyraźnie artykułowanych przez mieszkańców - nie szczędzi słów krytyki przedstawiciel mieszkańców.

Jak wymienia, „nie rozwiązano dotychczasowych i piętrzących się od lat problemów, a już mieszkańcy osiedla borykają się z kolejnym problemem”.

Chodniki niszczeją, mieszkańcy się skarżą. Interwencja radnego
Chodniki niszczeją, mieszkańcy się skarżą. Interwencja radnego · fot. arch. radnego Konrada Łosia


- Kilka dni temu zostałem zaalarmowany przez mieszkańców, iż służby miejskie w bieżącym roku nie podejmują żadnych działań w przedmiocie utrzymania zieleni osiedlowej w należytym stanie. Sytuacja jest wręcz fatalna. Wobec bierności służb miejskich żywopłoty wzdłuż chodników na ul. Kasztanowej rozrosły się w sposób niekontrolowany do niebotycznych, można by rzec monstrualnych rozmiarów. Taki stan rzeczy poważnie utrudnia przejście chodnikiem nawet jednej osobie. Mijanie się dwóch i więcej osób na chodniku nie jest możliwe. Ponadto użytkowanie chodników przez osoby opiekujące się dziećmi wożonymi w wózkach, a także przez osoby niepełnosprawne w zasadzie nie jest możliwe. W obiegowej opinii powielana jest informacja, iż Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie wybrał wykonawcy, ponieważ dwa kolejne przetargi nie zostały rozstrzygnięte. Niestety to marne usprawiedliwienie. Z punktu widzenia mieszkańca okoliczność ta jest drugorzędna - stwierdził radny.

I podkreślił, że „mieszkańcy oczekują od Prezydenta Miasta i służb miejskich takiego zorganizowania procedur i zarządzania infrastrukturą osiedlową, aby w odpowiednim czasie trawa była koszona, a żywopłot przycinany”.

Do tematu wrócimy gdy władze miasta ustosunkują się do wspomnianej interpelacji.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.