bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 4 lipca 2022
  • wyświetleń: 465

Spienione cappuccino lub warstwowe latte? Wybierz najlepszy spieniacz do mleka

Materiał partnera:

Kawa z pianką to coś znacznie więcej niż tylko wypity w biegu napój dodający energii. Nad tak podaną małą czarną można się na chwilę zatrzymać i złapać kilka minut przyjemności wśród codziennych obowiązków. Jeżeli lubisz tego typu napoje, to parząc je potrzebujesz nie tylko dobrego ekspresu czy kawiarki, ale też spieniacza. Wykorzystasz go również do robienia smacznych deserów i innych przysmaków. Zobacz, co warto wybrać.

Spienione cappuccino lub warstwowe latte? Wybierz najlepszy spieniacz do mleka


Jaki powinien być spieniacz do mleka?Spieniacz do mleka to stosunkowo mało skomplikowane urządzenie. Dlatego istotne jest, aby jeszcze przed zakupem zrozumieć, jakie są jego najważniejsze cechy i co wpływa na wydajność produktu oraz jakość pianki mlecznej. Okazuje się, że w zaawansowanych modelach można samodzielnie określić, czy zależy nam na uzyskaniu pianki gęstej i sprężystej, czy wolimy coś lekkiego niczym puch.
Możliwość zdefiniowania swoich preferencji to dla wielu kupujących podstawa! Na pewno to rozumiesz, jeśli w Twojej rodzinie każdy składa zamówienie na inną piankę, a Ty głowisz się, jak ją przyrządzić. Poza tym, innej gęstości wymaga pianka na cappuccino, a innej na dalgona cafe.

Takie opcje oferuje np. wolnostojący spieniacz do mleka marki SMEG https://iguanasklep.pl/producenci/smeg-3/spieniacze-do-mleka. Wiele osób wykazuje zainteresowanie włoskimi sprzętami, ponieważ oprócz podstawowej funkcji ubijania pianki, mają one jeszcze program topienia czekolady oraz podgrzewania mleka. Deser idealny jest w Twoim zasięgu.

Zalety spieniacza wolnostojącegoByć może zastanawiasz się, czy warto kupować spieniacz wolnostojący. Oczywiście jest to opcja warta rozważenia, szczególnie jeśli nie posiada jej Twój ekspres do kawy. Ale to nie jedyny argument. Otóż wiele osób, które są wyjątkowo wymagające względem smaku i jakości przygotowywanych w domu smakołyków, zauważa różnicę w jakości pianki powstającej w wielofunkcyjnym ekspresie, a dedykowanym spieniaczu. Mało tego, spieniacz umyjesz i osuszysz znacznie szybciej niż dużą maszynę, która zazwyczaj wymaga rozebrania na części.

W spieniacz zaopatrują się też osoby nieposiadające ekspresu do kawy, a korzystające na co dzień z kawiarki lub po prostu zalewające porcję kawy rozpuszczalnej czy mielonej przegotowaną wodą. Na pewno ten sprzęt kuchenny powinni rozważyć rodzice, którzy szukają pomysłu na nietuzinkowe i pyszne desery dla swoich pociech. Wolnostojący spieniacz, szczególnie tak designerski jak SMEG to efektowna dekoracja każdej kuchni.