bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 23 czerwca 2022
  • wyświetleń: 839

Opublikowano ranking Perspektyw. Dwie bielskie uczelnie w zestawieniu

Dwie uczelnie z Bielska-Białej znalazły się w najnowszym rankingu przygotowanym przez magazyn Perspektywy. To Akademia Techniczno-Humanistyczna oraz Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna.

ATH, Akademia Techniczno Humanistyczna, uczelnia
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej · fot. ATH Bielsko-Biała


Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej zajęła miejsce 80+ w Rankingu Uczelni Akademickich 2022. W 2021 roku uczelnia także zajęła miejsce 80+, a w 2020 - 71-80. W 2019 roku nie była klasyfikowana. ATH zajęła także 22. miejsce w zestawieniu uczelni technicznych.

Ranking Uczelni Akademickich Perspektywy 2022 obejmuje polskie uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz posiadają minimum 200 studentów studiów stacjonarnych. W Rankingu uwzględnione zostają uczelnie, które miały minimum dwa roczniki absolwentów.

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna zajęła 17. miejsce w Rankingu Uczelni Niepublicznych 2022. To awans względem ubiegłego roku, kiedy placówka znalazła się na 19. miejscu. W 2020 roku uczelnia była 13., z kolei w 2019 - 12.

Ranking Uczelni Niepublicznych Perspektywy 2022 uwzględnia niepubliczne szkoły wyższe, które posiadają uprawnienia do prowadzenia studiów co najmniej II stopnia lub jednolitych magisterskich, miały minimum dwa roczniki absolwentów, wzięły udział w badaniu ankietowym (nie dotyczy uczelni niepublicznych z uprawnieniami doktorskimi) oraz łącznie studiuje w nich minimum 200 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.