bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 23 czerwca 2022
  • wyświetleń: 623

GOPR podsumował długi weekend. Pomocy potrzebowały 22 osoby

To był pracowity długi weekend dla goprowców z naszego regionu. Od 16 do 19 czerwca ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR wyruszali do 21 wypadków, w których udzielali pomocy 22 osobom poszkodowanym.

Interwencja Grupy Beskidzkiej GOPR oraz LPR
Interwencja Grupy Beskidzkiej GOPR oraz LPR · fot. T.M. Jano


Podczas długiego czerwcowego weekendu interweniowali dyżurni z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku (6), SR Żar (6), SR Wisła (3), Markowe Szczawiny (3), Klimczok (2) i SR Przysłop pod Baranią Górą (1). Do piątkowego zdarzenia z udziałem rowerzysty z urazem miednicy i obojczyka zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Najbardziej pracowita okazała się sobota, w Beskidach doszło do 9 wypadków. Pierwsze zawiadomienie dotarło do CSR już przed 8.00 - transportu do Szczyrku wymagał mężczyzna, który zapomniał wziąć ze sobą leków, a na szczycie Skrzycznego zmęczenie wywołało objawy chorobowe. Na górze Żar ratownicy jeszcze przed południem udzielili pomocy rowerzyście z urazem obojczyka, a następnie interweniowali jeszcze dwa razy przy wypadkach rowerowych. Ratownicy stacjonujący na Klimczoku udzielili pomocy rowerzyście z kontuzją barku na trasie Bystry Enduro Trails.

Interwencja Grupy Beskidzkiej GOPR oraz LPR
Interwencja Grupy Beskidzkiej GOPR oraz LPR · fot. T.M. Jano


Słoneczny dzień i wysoka temperatura powietrza dała się mocno we znaki. Ratownicy ewakuowali turystów ze szlaku na Magurkę Wilkowicką oraz ze schroniska na Szyndzielni. Obie osoby były odwodnione i wycieńczone wycieczką w wymagających warunkach pogodowych. Po południu ratownicy ze stacji ratunkowej w Wiśle zostali zadysponowani do kobiety z urazem kończyny dolnej na szczycie Czantorii. Po unieruchomieniu kończyny turystka została przetransportowana na parking przy dolnej stacji kolei.

mp / bielsko.info
źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.