Najnowsze

• 30 maja 2022
  • wyświetleń: 3456

Hecznarowice: interwencja śmigłowca LPR na boisku piłkarskim

W niedzielę, 29 maja około godziny 18.00 śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniował w Hecznarowicach na boisku sportowym, w trakcie meczu pomiędzy tamtejszym Sokołem a LKS Orzeł Kozy. Pilnej pomocy medycznej potrzebował jeden z piłkarzy.

Interwencja śmigłowca LPR na boisku sportowym w Hecznarowicach - 29.05.2022
Interwencja śmigłowca LPR na boisku sportowym w Hecznarowicach - 29.05.2022 · fot. OSP Hecznarowice

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala piłkarza drużyny gości - LKS Orzeł Kozy. Jak poinformował klub z Kóz w mediach społecznościowych, w drugiej minucie meczu po silnym uderzeniu z rzutu wolnego jednego z rywali, piłka trafiła w głowę skaczącego w murze jednego z graczy. - Jak się później okazało uderzenie było tak silne, że konieczne było wezwanie śmigłowca pogotowia ratunkowego, którym poszkodowany zawodnik został przetransportowany do szpitala - dodał koziański LKS.

- W efekcie tych wydarzeń, po konsultacji z gospodarzami oraz sędzią głównym, mecz został przerwany w 40. minucie przy wyniku 2-1 dla Naszej Drużyny. W tym momencie jest to jednak sprawa drugorzędna. Myślami jesteśmy z poszkodowanym kolegą , wierzymy że to nic poważnego i szybko wróci do zdrowia - dodaje LKS Orzeł Kozy.