bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 20 maja 2022
  • wyświetleń: 1568

Kolejna kradzież trakcji z nieczynnej linii kolejowej

W poniedziałek, 16 maja na stacji Bielsko-Biała Zachód funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Mężczyzna wyciął 30 metrów drutu jezdnego oraz 90 metrów liny nośnej.

Kolejna kradzież trakcji z nieczynnej linii  kolejowej
Kolejna kradzież trakcji z nieczynnej linii kolejowej · fot. Straż Ochrony Kolei


Jak informuje Straż Ochrony Kolei, 16 maja dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach-Dziedzicach otrzymał zgłoszenie, że na torach w stacji Bielsko-Biała Zachód przebywają dwie osoby postronne. Skierowany na wskazane miejsce patrol SOK z czechowickiego posterunku zlokalizował wskazane osoby w czasie, gdy przygotowywały do zabrania pocięte elementy sieci trakcyjnej.

- Po podjęciu interwencji jeden ze sprawców kradzieży został ujęty przez funkcjonariuszy SOK, natomiast drugi mężczyzna zbiegł. Podczas oględzin stwierdzono, że wycięte zostało około 40 metrów bieżących drutu jezdnego oraz 90 metrów bieżących liny nośnej. Po przeszukaniu przyległego terenu funkcjonariusze SOK odnaleźli przygotowane do kradzieży, pocięte na ok. 1,5 metrowe kawałki i powiązane w wiązki elementy sieci trakcyjnej, a także nożyce do cięcia drutu i torbę plastikowych opasek zaciskowych - dodaje Straż Ochrony Kolei.

Sprawca kradzieży został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi z III Komisariatu Policji w Bielsku Białej, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

mp / bielsko.info
źródło: Straż Ochrony Kolei

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.