bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 21 maja 2022
  • wyświetleń: 573

2,7 mln zł dla Bielska-Białej na walkę z niską emisją

Zarząd Województwa zatwierdził wnioski o dofinansowanie projektów w ramach konkursu Czyste Powietrze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Prawie 2,7 mln zł na projekt likwidacji starych źródeł ciepła na paliwa stałe trafi do miasta Bielsko-Biała.

komin, smog, dym
2,7 mln zł dla Bielska-Białej na walkę z niską emisją · fot. Urząd Marszałkowski


Środki są przeznaczone na działania związane z efektywnością energetyczną, odnawialnymi źródłami energii i gospodarką niskoemisyjną. W poprzednich dwóch naborach w ramach konkursu dofinansowano 12 projektów na łączną kwotę 14,4 mln zł. Teraz do 12 gmin z województwa śląskiwgo trafi w sumie 28 mln zł.

- To kolejne 28 mln zł na walkę ze smogiem. Troska o czyste powietrze, a co za tym idzie lepszą jakość zdrowia i dłuższe życie mieszkańców województwa jest priorytetem dla władz regionu. Cieszę się, że te środki trafią za pośrednictwem gmin do mieszkańców i pozwolą wymienić stare, nieefektywne źródła ciepła na kotły ekologiczne, spełniające najwyższe standardy. To kolejny krok w stronę poprawy jakości życia w regionie i szansa na skuteczną walkę z niską emisją - podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Miasto Bielsko-Biała otrzyma prawie 2,7 mln zł na projekt pod nazwą „Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej - etap II”.

mp / bielsko.info
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.