bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 18 maja 2022
  • wyświetleń: 278

Czy tabletki na powiększenie biustu mogą stanowić alternatywę dla implantów piersiowych?

Materiał partnera:

Jeszcze do niedawna panie chcące powiększyć swój biust i nadać mu bardziej atrakcyjnego wyglądu mogły skorzystać jedynie z inwazyjnego zabiegu polegającego na wszczepieniu implantów piersiowych.

Linkhouse


Niestety ze względu na wysoką cenę, która potrafi sięgać nawet 24 000 zł niewiele kobiet może sobie na taki zabieg pozwolić. Minusem operacji jest także długa rehabilitacja i ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych.

Wszystko to sprawia, że coraz więcej kobiet szuka alternatywnych metod na zwiększenie rozmiaru piersi bez konieczności poddawania się operacji i w przystępniejszej cenie. Wiele kobiet decyduje się kurację tabletkami na powiększenie biustu jak np. boombreast (https://vesmed.pl/boombreast/).

Pozostaje jednak pytanie jak działają tego typu preparaty oraz czy ich stosowanie wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych dla zdrowia?

Na czym polega zabieg chirurgiczny?Zabieg chirurgiczny trwa około 1,5 do 2h i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu chirurg dokonuje nacięcia w fałdzie podpiersiowym a następnie pod mięśniem piersiowym większym lub pod tkanką gruczołu piersiowego umieszcza się implant.

Zabieg ten niestety wiąże się z dużą inwazyjnością i koniecznością zrezygnowania na jakiś czas z codziennych aktywności.

W jaki sposób działają tabletki na powiększenie biustu jak boombreast czy probreast plus?Działanie tabletek jak probreast plus wydaje się stosunkowo proste. W niewielkich kapsułkach znajdują się przede wszystkim składniki jak kozieradka pospolita, chmiel, czy koper włoski bogate w roślinny odpowiednik kobiecego hormonu estrogenu.

Według samych producentów na skutek wzrostu poziomu estrogenów dochodzi do stymulacji gruczołów piersiowych co z kolei przekłada się na wzrost rozmiaru piersi i nadania im większej pełności.

Zaleca się stosowanie tego typu produktów przez dłuższy okres czasu aby mogły zajść widoczne zmiany w rozmiarze piersi. Kuracja naturalnymi preparatami jak boombreast czy probreast plus nie wymaga okresu rekonwalescencji gdyż w tym wypadku nie dochodzi do ingerencji chirurgicznej.

Czy naturalne preparaty są bezpieczne dla zdrowia?W suplementach na porost biustu znajdują się głównie naturalne składniki, które dla zdrowych osób nie stanowią zagrożenia.

Produkty tego typu zawierają najczęściej wyciągi lub ekstrakty ziołowe co może objawiać się w niektórych przypadkach reakcją alergiczną. Tego typu środków nie powinny stosować kobiety w ciąży i matki w trakcie karmienia piersią. W przypadku niektórych schorzeń także należy zachować ostrożność.

PodsumowanieWiele kobiet decyduje się na tabletki i na powiększenie biustu jako alternatywę dla zabiegu chirurgicznego. Z pewnością suplementy na bazie składników ziołowych mają swoje zalety, są zdecydowanie tańsze, nie wymagają okresu rekonwalescencji a dzięki naturalnym składnikom maleje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Minusem jest brak natychmiastowych efektów oraz ryzyko, że uzyskane rezultaty nie będą dla nas satysfakcjonujące.