bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 18 maja 2022
  • wyświetleń: 287

Jak wygląda rynek pracy dla wyspecjalizowanych pracowników przed wakacjami?

Materiał partnera:

Lato to dobry czas dla pracowników sezonowych. Wiele firm szuka wówczas dodatkowych pracowników. Szansę na zatrudnienie mają nawet nisko wykwalifikowani pracownicy oraz osoby, które nie szukają stałego źródła dochodu np. studenci i uczniowie. Ale nie tylko. Wiele przedsiębiorstw otwiera rekrutacje przed wakacjami, aby jesienią, która dla wielu firm jest najbardziej intensywnym okresem pracy, uzupełnić wakaty. W jakich branżach jest największa szansa na znalezienie tymczasowego i dobrze płatnego zajęcia? Czy warto przed wakacjami zacząć rozglądać się za pracą na cały etat? Podpowiadamy!

Jak wygląda rynek pracy dla wyspecjalizowanych pracowników przed wakacjami?


Jakie branże są otwarte na wyspecjalizowanych pracowników krótkoterminowych?Przede wszystkim: przemysł, budownictwo i turystyka. Na zatrudnienie w wakacje mogą liczyć nie tylko uczniowie i studenci. Okres od czerwca do września to czas, gdy wiele firm zatrudnia różnego rodzaju specjalistów m.in. pracowników produkcyjnych, operatorów maszyn oraz wózków widłowych, a także monterów i magazynierów. Dzięki zatrudnieniu dodatkowych osób w okresie letnim przedsiębiorstwa są w stanie zachować ciągłość produkcji, nawet gdy część etatowych pracowników idzie na urlopy.

Lato to dobry czas na znalezienie dobrze płatnego zajęcia dla wykwalifikowanych pracowników. Rusza wówczas wiele inwestycji budowlanych m.in. w sektorze budownictwa mieszkaniowego czy drogowego. To szansa na dobrze płatną pracę dla specjalistów z tej branży m.in. techników architektów, techników budownictwa, monterów sieci, murarzy, cieśli, elektryków i malarzy.

Latem ruszają także rekrutacje na stanowiska pełnoetatoweMiesiące letnie to doskonały moment na poszukiwanie dodatkowego źródła zarobku. Ale nie tylko! W wielu firmach trwają także intensywne poszukiwania osób, które mogłyby związać się z firmą na dłużej. Specjaliści ds. HR są zgodni, że lato to dobry czas na poszukiwanie pracy. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim wiele osób dysponuje większą ilością wolnego czasu. A każda rekrutacja wymaga przygotowania. Choć urlop powinien być czasem relaksu, to jeden dzień warto poświęcić na przejrzenie ofert, zaktualizowanie dokumentów aplikacyjnych czy napisanie listów motywacyjnych. Więcej informacji znajdziesz na https://antal.pl.

Czy wysyłanie CV w wakacje ma sens? Zdecydowanie tak! W wielu branżach rekruterzy nie zwalniają tempa nawet w sezonie urlopowym. Aktywnie poszukują nowych kandydatów, planując powakacyjne rekrutacje i budżety na następny rok. Zdarza się, że pracownicy rezygnują z pracy właśnie okresie wakacyjnym, chcąc wykorzystać zaległy urlop i rozpocząć pracę w nowym miejscu od września. Z tego powodu w wielu przedsiębiorstwach właśnie latem można trafić na najciekawsze oferty. Latem konkurencja jest zwykle nieco mniejsza. Powód jest bardzo prozaiczny: wiele osób woli wówczas skupić się wyłącznie na odpoczynku. Skrzynki rekruterów nie pękają w szwach, więc istnieje większa szansa, że nadesłane dokumenty zostaną dokładnie przeanalizowane, a kandydaci otrzymają zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, nawet jeśli nie spełnią wszystkich wymagań, ale wykażą się dużą motywacją.