bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 18 maja 2022
  • wyświetleń: 370

Zalety domów od dewelopera. Dlaczego warto postawić na nieruchomość z rynku pierwotnego?

Materiał partnera:

Zbierając pierwsze informacje z rynku nieruchomości z pewnością zaczniesz zastanawiać się czy decydować się na kupno domu z rynku pierwotnego (od dewelopera) czy skupić się na tym co zostało już wybudowane (rynek wtórny - zazwyczaj od osoby prywatnej). Wybór wcale nie jest tak oczywisty, a każda z tych opcji posiada wady i zalety, dlatego postaramy się rozwiać twoje wątpliwości.

Zalety domów od dewelopera. Dlaczego warto postawić na nieruchomość z rynku pierwotnego?


Rynek pierwotny - zalety.Wiele osób myśli, że projekt domu od dewelopera ogranicza możliwość kreatywnego zarządzania przestrzenią, a prawdą jest, że praktycznie na każdym etapie możesz dokonać zmian. Co więcej, masz pełną swobodę w aranżacji przestrzeni, tworząc dom swoich marzeń. Choć nie masz większego wpływu na wybór lokalizacji, domy od dewelopera powstają zazwyczaj w atrakcyjnym otoczeniu, blisko szkół, przedszkoli czy punktów handlowych. Projektanci, biorąc pod uwagę potrzeby rodzin, zazwyczaj tworzą przyjemną przestrzeń wokół domów.

Wybierając dom od dewelopera zyskujesz niższe opłaty za czynsz, a także możliwość skorzystania z eko rozwiązań, które obniżają miesięczne koszty m.in. za energię elektryczną. Nowe budownictwo z wieloletnią gwarancją od firmy deweloperskiej to także pewność, że nie będziesz musiał inwestować w remont i naprawy, co często jest zmorą domów z tzw. drugiej ręki. Chcąc szybko znaleźć dom, możemy natrafić na miejsca, które posiadają ukryte wady, o których poprzedni właściciel zazwyczaj nie wspomni. Umowa zawarta z deweloperem zazwyczaj jest dużo bardziej szczegółowa niż ta sporządzona z osobą prywatną.

Kiedy warto rozważyć zakup domu z rynku wtórnego?Kluczową różnicą pomiędzy rynkiem pierwotnym, a wtórnym jest czas oczekiwania na otrzymanie kluczy do nowego domu. W przypadku współpracy z deweloperem, oddanie inwestycji może trwać nawet kilka lat, dlatego opcja ta zazwyczaj zalecana jest osobom, które mogą zaczekać, są w trakcie wynajmu lub mieszkają z rodziną. Dużo szybciej jest znaleźć dom z rynku wtórnego, choć te najatrakcyjniejsze oferty cieszą się ogromnym zainteresowaniem i popularnością.

Deweloper - Bielsko-Biała. Zamieszkaj na Podbeskidziu!Jeśli wiesz już jakiego rodzaju domu szukasz, warto dokładnie przemyśleć, które miasto spełni potrzeby twoje i twoich najbliższych. Jeśli chcesz mieszkać z dala od zgiełku miasta, a blisko przyjaznych terenów górskich, koniecznie poznaj Podbeskidzie - urokliwy region na południu Polski ze stolicą w Bielsku-Białej. Firma deweloperska EkoBud Dom, której aktualną ofertę znajdziesz na stronie internetowej - https://ekobuddom.pl/ wybrała właśnie Podbeskidzie na miejsce swoich inwestycji.