bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 16 maja 2022
  • 18 maja 2022
  • wyświetleń: 530

Promocja tomiku poezji Juliusza Wątroby w Książnicy Beskidzkiej

Za nami:

Książnica Beskidzka zaprasza na promocję najnowszego tomiku poezji Juliusza Wątroby pod tytułem "Gesty" ilustrowanego fotografiami rzeźb wybitnego artysty Bronisława Krzysztofa. Wydarzenie odbędzie się w środę, 18 maja o godzinie 17.00.

Juliusz Wątroba pochodzi z Rudzicy. Poeta, prozaik, satyryk, kabareciarz…Opublikował 55 książek: poezje, satyry, fraszki, aforyzmy, powieści, opowiadania, felietony, reportaże. Autor musicali, spektakli, programów kabaretowych, tekstów pieśni i piosenek autorskich… Setki jego wierszy ukazało się w pismach literackich, kulturalnych, satyrycznych i w edycjach zbiorowych. Laureat stu konkursów literackich. Jego utwory były tłumaczone na język angielski, niemiecki, portugalski, czeski, słowacki i bułgarski.

W latach 1989-2004 współpracował z Polskim Radiem. Członek kabaretu TON, założyciel i autor kabaretu FANaberie. Należy do zespołu redakcyjnego kwartalnika literacko-artystycznego POST SCRIPTUM. Wspólnie z Sabiną Głuch zagrał we własnym spektaklu satyryczno-lirycznym „Pociąg pospieszny do miłości”, którego premiera odbyła się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w 2016 roku. Członek Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego.

Za twórczość literacką otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Prezydenta Bielska-Białej IKAR oraz Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Promocja tomiku poezji Juliusza Wątroby w Książnicy Beskidzkiej
Promocja tomiku poezji Juliusza Wątroby w Książnicy Beskidzkiej · fot. Książnica Beskidzka

mp / bielsko.info
źródło: Książnica Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.