bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 21 stycznia 2022
  • wyświetleń: 672

[FOTO] Koncert Gospel Kolędy i Pastorałki to już wspomnienie

Najpiękniejsze kolędy i pastorałkami w aranżacji Jacka Obstarczyka i w wykonaniu Bielskiego Chóru Gospel pod dyrekcją Michała Czulaka Czulensa oraz zespołu muzycznego, stworzyły wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę.

Koncert Gospel Kolędy i Pastorałki to już wspomnienie - 17.01.2022 · fot. DK w Olszówce


Podczas wydarzenia byli obecni: Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Przemysław Smyczek, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ryszka, Radni Rady Miejskiej Rafał Ryplewicz i Jerzy Bauer oraz Przewodniczący Rady Osiedla w Mikuszowicach Śląskich Wiesław Gęga.

Bielski Chór Gospel powstał pod koniec 2017 r. składa się z 40 wokalistów amatorów i ciągle powiększa się o nowe osoby. Na repertuar Chóru składają się utwory muzyki gospel, zarówno standardy jak i współczesne utwory uwielbieniowe. Dyrygentem Chóru jest Michał Czulak „Czulens”, człowiek o niepowtarzalnej osobowości, który na co dzień pracuje jako instruktor różnych grup i chórów na terenie Żywiecczyzny. W repertuarze chór posiada utwory w języku angielskim, polskim… oraz suahili.

Chór z powodzeniem występuje podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Miejski Dom Kultury, takich jak: Dzień dziecka jest super, Gospel Kolędy i Pastorałki, Magia Sztuki czy ostatni koncert Beskidzkie Betlejem. Jest również zapraszany na wydarzenia organizowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej m.in. Święta na Starówce. Chórzyści mają za sobą bardzo udany pierwszy koncert w Metrum Jazz Club. Dotychczasowa działalność Chóru Gospel świadczy o wielkim zapotrzebowaniu społeczeństwa na tego rodzaju muzykę.

Pod koniec roku Bielski Chór Gospel obchodzić będzie Jubileusz 5-lecia, i z tej okazji planuje wydać swoją pierwszą płytę. Zachęcamy wszystkich darczyńców, sponsorów oraz sympatyków muzyki gospel do wsparcia finansowego i wpłat na konto MDK.

”Darowizna dla Bielskiego Chóru Gospel”
Miejski Dom Kultury,
ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała

BANK PEKAO SA ODDZIAŁ W BIELSKU-BIAŁEJ

Nr konta: 42 1240 4142 1111 0000 4826 4349

mp / bielsko.info
źródło: Dom Kultury w Olszówce

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.