bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 14 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1080

[FOTO] Nie tylko "wersja fit". Nowe wiaty na pięciu przystankach

O montażu wiaty w wersji "fit" na przystanku Grunwaldzka Szpital Miejski informowaliśmy tutaj. W tym samym tekście informowaliśmy także o innych wiatach, które zostały zamówione przez miasto dla czterech innych lokalizacji. Inwestycję podsumował Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Cztery przystanki mają nowe wiaty w kolorze grafitowym · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Pod koniec grudnia 2021 roku Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zamontował pięć nowych wiat przystankowych, które zostały zlokalizowane na przystankach autobusowych "Boboli Szpital Wojewódzki kier. ul. Długa" (44), "Bystrzańska Urząd Skarbowy kier. centrum" (51), "Wapienica Dzwonkowa kier. centrum" (81), "Hałcnów Kościół kier. Pisarzowice” (355)" oraz "Grunwaldzka Szpital Miejski kier. Hulanka" (113).

Na przystankach „Boboli Szpital Wojewódzki”, „Wapienica Dzwonkowa” oraz „Hałcnów Kościół” zostały posadowione standardowe szerokie wiaty 3-modułowe a na przystanku „Bystrzańska Urząd Skarbowy” z uwagi na znacznie większe potoki pasażerskie wybudowano wiatę 4-modułową.

Na przystankach „Boboli Szpital Wojewódzki” oraz „Grunwaldzka Szpital Miejski” do tej pory zamontowane były kilkunastoletnie wiaty stanowiące własność prywatną Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej, które w związku z bardzo złym stanem technicznym - na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Bielska-Białej zostały zdemontowane początkiem października. Na przystanku Wapienica Dzwonkowa przeprowadzone zostaną prace docelowe związane z utwardzeniem terenu pod wiatą przystankową, które na chwilę obecną - z uwagi na zamrożony grunt nie mogły zostać wykonane.

Nowe konstrukcje w kolorze grafitowym wyposażone są w siedziska o długości 2/3 lub 3/4 długości wiaty, dzięki czemu jeden moduł wiaty przystankowej - pozbawiony siedziska jest dedykowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub osobom podróżującym z dziećmi w wózkach, a także umożliwia swobodne odczytanie rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej zamontowanej w gablocie rozkładowej.

Całkowity koszt zamówienia wraz z usługą dostawy i montażu wyniósł 75 704,82 zł brutto, co daje średni koszt 1 wiaty na poziomie 15 140,96 zł brutto.

W najbliższym czasie wiaty przystankowe zostaną jeszcze doposażone w naklejki z numerem i nazwą przystanku oraz z numerami obsługiwanych linii komunikacyjnych, dzięki czemu pasażerowie będą w stanie znacznie szybciej odszukać informację o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej (aplikacji ITSBB, www.kiedyprzyjedzie.pl oraz na stronie internetowej www.rozklady.bielsko.pl).

mp / bielsko.info
źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.