bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 29 października 2021
  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 1108

"Koncert wiedeński z klasą i humorem" w listopadzie w BCK

Za nami:

Agencja Artystyczna MUZA przygotowała dla mieszkańców Bielska-Białej i regionu interesującą propozycję muzyczną na jesienny wieczór. Już 22 listopada o godzinie 19.00 w Bielskim Centrum Kultury zabierze ona fanów dobrej, na poziomie, rozrywki do krainy walca wiedeńskiego.

"Koncert wiedeński z klasą i humorem" w listopadzie w BCK
"Koncert wiedeński z klasą i humorem" w listopadzie w BCK · fot. Materiały prasowe


Organizatorzy wydarzenia zapraszają do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będzie można usłyszeć m.in. najpiękniejsze arie, duety, walce i polki J.Straussa, F.Lehara czy I. Kalmana oraz arie i duety wszechczasowych innych kompozytorów.

Tegoroczny koncert, w wykonaniu znanych - polskiej i europejskiej publiczności, artystów - laureatów międzynarodowych konkursów muzycznych, przeniesie widzów do ojczyzny walca, prezentując światowy kunszt wokalny.

Wśród wykonawców:
  • Agata Sava, mezzosopranistka, solistka opery w Pradze, koncertująca na scenach całego świata, m.in.: w Chicago Philharmonic Hall oraz w salach Zurychu, Genewy i Japonii.
  • Anita Rywalska, sopranistka, gwiazda „Akademii Humoru” - Waldemara Malickiego.
  • Oskar Jasiński, tenor, solista Śląskiej Operetki Kameralnej, ulubieniec publiczności, który też, z wielką klasą i humorem prowadzi koncerty.
  • Artur Banaszkiewicz, skrzypek, kompozytor, często prezentujący wirtuozowskie parafrazy znanych utworów. Autorski koncert Wieczór w krainie Czardasza, zaprezentował m.in. w prestiżowych Lincoln Center w Nowym Jorku, czy Lipskim Gewandhaus.


Solistom towarzyszy zespół MaesQuartet.

Usłyszymy największe przeboje Króla walca Johanna Straussa oraz arie i duety z najbardziej znanych operetek, takich, jak: Zemsta Nietoperza, Księżniczka Czardasza, Baron Cygański czy Wesoła Wdówka.

"Koncert wiedeński z klasą i humorem" w listopadzie w BCK
"Koncert wiedeński z klasą i humorem" w listopadzie w BCK · fot. Materiały prasowe


Punkt sprzedaży biletów:
Kasa biletowa BCK: tel. 33 828 16 45, 33 828 16 55, 512 265 535

Sprzedaż biletów on-line:Rezerwacja biletów i zamówienia grupowe: tel. 531 531 001, e-mail: bilety@agencjamuza.pl

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.