bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 2050

[FOTO] Nowe Solarisy bielskiego MZK wyjechały na ulice

W piątek, 22 października na ulice Bielska-Białej po raz pierwszy wyjechały nowe Solarisy Urbino 12. Autobusy trafiły do bielskiego przewoźnika prze dwoma tygodniami.

Nowe Solarisy bielskiego MZK wyjechały na ulice - 22.10.2021 · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Autobusy różnią się od poprzedników m.in. nowym kolorem wyświetlaczy zewnętrznych - kolor bursztynowy zastąpiono diodami koloru białego, a z tyłu pojazdu zastosowano szeroki wyświetlacz, na którym oprócz numeru linii wyświetlany jest także przystanek docelowy. Nowością w zakresie informacji pasażerskiej jest także dodatkowy wyświetlacz wysokiego kontrastu z numerem linii.

W autobusach zastosowano szereg udogodnień dla pasażerów ze szczególnymi potrzebami - w szczególności środkowe drzwi odskokowo-przesuwne, w których zamontowana jest specjalna platforma do podjazdu wózków inwalidzkich. W pojazdach wyznaczono także specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych, dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych, a także dedykowane miejsce dla pasażerów niewidomych podróżujących z psem przewodnikiem.

W najbliższych dniach nowe autobusy będzie można spotkać na liniach:
  • nr 2 (sobota oraz niedziela);
  • nr 6 i 11 (niedziela);
  • nr 1, 6, 16, 19, 20 i 57 (poniedziałek).

mp / bielsko.info
źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.