bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 22 października 2021
  • wyświetleń: 2331

Strażnicy miejscy wykryli miejsca spalania odpadów

Na terenie Wapienicy spalane były odpady w postaci m.in. opakowań z tworzywa sztucznego, a w Komorowicach Śląskich odpady zielone.

Strażnicy miejscy wykryli miejsca spalania odpadów
Strażnicy miejscy wykryli miejsca spalania odpadów · fot. Straż miejska w Bielsku-Białej


Zgłoszenia dotyczące gęstego dymu wpłynęły do Komedy Straży Miejskiej w Bielsku-Białej w środę, 20 października. W obu przypadkach, z uwagi na brak informacji na temat precyzyjnej lokalizacji, strażnicy wykorzystali drona, który namierzył źródła dymu. Funkcjonariusze dotarli do osób, które na powierzchni swoich nieruchomości spalali odpady. Interwencje zakończyły się wystawieniem mandatów.

- Straż miejska w Bielsku-Białej systematycznie prowadzi kontrole mające na celu wyeliminowanie niskiej emisji. W bieżącym okresie grzewczym dotychczas strażnicy skontrolowali nieruchomości na 33 ulicach Bielska-Białej. W myśl artykułu 191 Ustawy o odpadach ten, kto wbrew zakazowi termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów, podlega karze aresztu lub grzywny - informuje bielska SM.

mp / bielsko.info
źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.