bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 22 października 2021
  • wyświetleń: 1316

Mateusza czeka pilna operacja. Trwa zbiórka na zabieg

Mateusz Gruszczyk, ciężko chory nastolatek z Bielska-Białej, został zakwalifikowany na leczenie operacyjne w Paley European Institute. Niestety - cena jest ogromna. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na rzecz chłopaka, który 10 listopada obchodzi 18. urodziny.

Mateusz Gruszczyk
Mateusz Gruszczyk · fot. archiwum rodzinne


- Ilość chorób, z którymi zmaga się moje dziecko każdego dnia, powoli mnie przytłacza… Skłamałabym pisząc, że świetnie radzę sobie z codziennymi problemami, tak naprawdę jest mi coraz trudniej. Mój syn ma 17 lat i choruje na padaczkę lekooporną, Zespół Ehlersa Danlosa, Zespół Marfana, ma także zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum autyzmu Zespół Aspergera, ponadto wiotkość, zaniki i przykurcze mięśni. Mateusz cierpi na zaburzenia depresyjne, astmę, alergię i wiele, wiele innych chorób, których nie sposób zliczyć! - opowiada Jolanta Gruszczyk, mama Mateusza w opisie zbiórki na portalu siepomaga.pl.

Zespół Ehlersa Danlosa to rzadka i postępująca choroba, która 6 lat temu posadziła mojego syna na wózku inwalidzkim. Choroba zaatakowała jego stawy, co powoduje ogromny ból i uniemożliwia chodzenie. - Mateusz chciałby grać z kolegami w piłkę… Często widzę, jak spogląda w ich kierunku ze łzami w oczach. Oni skaczą, biegają — tak po prostu, bez bólu. Bo są dziećmi i mają zwyczajne dzieciństwo. Utraconych lat już nie odzyskamy, ale możemy spojrzeć w przyszłość - dodaje.

Zbiórka na rzecz 18-latka trwa od marca tego roku, jednak kilka tygodni temu zmieniono jej cel. - Mateuszowi udało się zakwalifikować na leczenie operacyjne w Paley European Institute! Niestety cena jest ogromna... W tym momencie operacja to jedyna szansa na to, aby Mateusz odzyskał sprawność. Termin operacji został wyznaczony na 13.02.2022! Czasu mamy bardzo mało. Musimy jak najszybciej wpłacić wielką zaliczkę w wysokości 46 tysięcy - podkreśla.

- Stan psychiczny syna z dnia na dzień się pogarsza. Zdaje sobie sprawę, że kwota za operację jest dla naszej rodziny nieosiągalna… Jest załamany... Lada moment Mateusz osiągnie pełnoletniość, a najlepszym prezentem na start w dorosłe życie byłoby podarowanie mu sprawności. Dlatego błagam, pomóżcie nam zazielenić cały pasek! - podsumowuje mama Mateusza.

Zbiórka na rzecz Mateusza dostępna jest tutaj. Na portalu Facebook postała również grupa z licytacjami, z których dochód zostanie przekazany na zbiórkę na portalu siepomaga.pl.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.