bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 1282

Urząd Marszałkowski dofinansuje projekt rewitalizacji linii nr 190

Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Śląskiego została podjęta uchwała w sprawie dofinansowania przez Urząd Marszałkowski województwa śląskiego projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 190 na odcinku od Bielska-Białej do Skoczowa.

YouTuber pokazuje, jak wygląda linia kolejowa nr 190
Urząd Marszałkowski dofinansuje projekt rewitalizacji linii nr 190 · fot. YouTube/ Bezdrożnik Beskidzki


Uchwała dotyczyła zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Śląskiego na lata 2021 - 2030 i wpisaniu do niej dofinansowania do wkładu własnego rewitalizacji linii kolejowej nr 190 między Bielskiem-Białą Gł. a Skoczowem w ramach programu "Kolej Plus". Dofinansowanie wyniesie 16 mln 420 tys. zł, a kwota ta zostanie rozłożona na lata 2023 - 2028.

Jak zauważa portal "Koleje Śląska Cieszyńskiego", warunkami koniecznymi do uzyskania dofinasowania z tego programu są: opracowanie Studium Planistyczno-Prognostycznego, wysokie miejsce na liście rankingowej po sprawdzeniu tego Studium w analizie wielokryterialnej oraz wkład własny w wysokości 15% wartości tej inwestycji.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.