bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 3173

Kłopot z amfiteatrem. Nadleśnictwo wypowiedziało umowę

Nadleśnictwo Bielsko poinformowało, iż w dniu 14 października 2021 umowa z wykonawcą modernizacji amfiteatru w Lipniku została wypowiedziana z powodu jej niewykonania.

Budują amfiteatr. Prace potrwają do października - 21.06.2021
Budowa amfiteatru w Lipniku - 21.06.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


- Wykonawca nie realizował umówionych prac pomimo licznych napomnień ze strony inwestora, postęp prac był znikomy, a zaangażowanie lekceważące. Obecnie trwają procedury zmierzające do inwentaryzacji stanu faktycznego oraz określenia zakresu prac koniecznych do wykonania. Jest to niezbędne do ustalenia zakresu zadań do ogłoszenia nowego postępowania przetargowego, które będzie miało za zadanie wyłonienie wykonawcy, który dokończy rozpoczęte prace - przekazał Tomasz Gawęda, rzecznik prasowy Nadleśnictwo Bielsko.

Jak dodał, „z uwagi na procedury prawne na dzień dzisiejszy nie jest możliwa do ustalenia data kolejnych podejmowanych kroków, ani tym bardziej data dokończenia powyższej inwestycji

- W dużej mierze będzie to zależało od woli współpracy dotychczasowego wykonawcy oraz od czasu potrzebnego na rozstrzygnięcie nowego przetargu na dokończenie prac. Z uwagi na dobro toczącego się postępowania, Nadleśnictwo podjęło decyzję, iż powstrzyma się od dalszego publicznego komentowania sprawy - stwierdził Gawęda.

Współinwestorem amfiteatru jest miasto Bielsko-Biała. Jak poinformował nas Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Ratusza, władze miasta czekają na rozwój wypadków.

Więcej o budowie amfiteatru pisaliśmy między innymi tutaj.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.