bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 19 października 2021
  • 22 października 2021
  • wyświetleń: 745

Teatr Tekstu Teodora Sixta otwiera swój trzynasty sezon

Za nami:

Teatr Tekstu Teodora Sixta zaprasza na czytanie sztuki Hanocha Levina "Krum", które odbędzie się w piątek, 22 października o godzinie 18.00 w Willi Sixta przy ul. Mickiewicza 24.

Warsztaty tworzenia opowieści w Galerii Bielskiej BWA - Willi Sixta
Teatr Tekstu Teodora Sixta otwiera swój trzynasty sezon · fot. Galeria Bielska BWA


- Zaczniemy ten sezon sławnym tekstem Levina, który dopiero co miał swoją premierę w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, w reżyserii Małgorzaty Warsickiej. Zanim wystawiono go w BB, znany był w Polsce tylko z jednej, acz legendarnej inscenizacji w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego w krakowskim Teatrze Starym. Tekst będziemy zresztą czytać w przekładzie Jacka Poniedziałka, który u Warlikowskiego grał tytułową rolę Kruma - informuje Artur Pałyga.

- Myślę, że ciekawie będzie porównać sobie inscenizację Warsickiej w Teatrze Polskim z tekstem, który ożywimy sobie w trakcie wspólnej lektury. To gorzko-smutna komedia. Krum po latach tułaczki wraca do swojego miasteczka, do matki, do znajomych i przyjaciół, którzy tu pozostali - dodaje Pałyga.

Hanoch Levin to wybitny dramatopisarz izraelski (ur. w 1943, zmarły w 1999). Urodził się, mieszkał i pracował jako dramaturg w Tel Awiwie. Napisał ponad 50 sztuk. "Krum" powstał w 1975 roku.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.