bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 17 października 2021
  • wyświetleń: 821

Jedna z kładek nad Niwką doczekała się remontu

Niedawno minibulwary nad Niwką, teraz kładka do nich. Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wyremontował kładkę nad rzeką Niwka na wysokości ul. Lipnickiej 66.

Jedna z kładek nad Niwką doczekała się remontu
Jedna z kładek nad Niwką doczekała się remontu · fot. UM Bielsko-Biała


Kładka została wykonana ze stalowych, oczkowych, ocynkowanych krat, dzięki czemu jest praktycznie niezniszczalna. Pochwyty pozostały rurowe, z tym, że teraz są odczyszczone i pomalowane na szary kolor. Wszystko kosztowało 28.000 zł.

Jak zapewnia Wydział Gospodarki Miejskiej UM, używanie stalowych krat na kładkach praktycznie zmniejsza konieczność ich napraw do zera i to w długiej perspektywie. Zupełnie inaczej niż przy konstrukcjach drewnianych, które trzeba co 5 lat remontować.

Kładka prowadzi m.in. do powstałego niedawno terenu rekreacyjnego z leżakami plenerowymi, ławkami, urządzeniami do ćwiczeń i nasadzeniami zieleni, czyli do minibulwarów nad Niwką - efektu Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2021 dla osiedla Biała Krakowska. Przebudowane zostały również schody. Do końca roku ten obszar zostanie doświetlony oświetleniem solarnym.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.