bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 14 października 2021
  • wyświetleń: 270

Łóżko do małego mieszkania? Półkotapczan

Materiał partnera:

W większości standardowych mieszkań w blokach brakuje miejsca na urządzenie osobnej sypialni. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest wówczas kupno rozkładanej kanapy albo narożnika. Niestety takie rozwiązanie nie zdaje egzaminu na dłuższą metę; kanap jest bowiem zaprojektowana do siedzenia, a nie do spania. Okazjonalne przespanie się na rozkładanej sofie to nic złego, ale codzienne spanie może prowadzić do problemów z kręgosłupem czy bezsenności. Na szczęście istnieje coś, co nie będzie zabierać miejsca, a jednocześnie zapewni komfort, jaki daje łóżko - półkotapczan, czyli łóżko chowane w szafie.

Linkhouse


Półkotpaczan - co to takiego?Wybierając meble do swojej sypialni albo salonu, warto zaznajomić się z produktem, jakim jest półkotapczan. Taki półkotapczan dwuosobowy w codziennym użytkowaniu z powodzeniem zastąpi sypialniane łóżko. Z tą tylko różnicą, że nie będzie zabierał cennego miejsca w ciągu dnia. Tego typu łóżko, kiedy nie jest używane, w łatwy sposób chowa się w szafie, za jej frontem. Przed łóżkiem można wówczas postawić stolik czy fotel. Jest więc idealnym rozwiązaniem w przypadku kawalerek oraz niewielkich mieszkań, w których ciężko wygospodarować pomieszczenie na odrębną sypialnię.

Łóżko chowane w szafie - pomysły na aranżacjęŁóżka chowane w szafie sprawdzą się w przypadku aranżacji salonu, małej sypialni, pomieszczenia, pełniącego kilka funkcji jednocześnie (na przykład w ciągu dnia gabinet, a nocą pokój do spania), pokoju dziecięcego. Stojące w salonach mieszkań łóżka chowane w szafie wyglądają jak zwyczajne szafy. Dopiero po rozłożeniu zamieniają się w komfortowe łóżka. Ich ponadczasowy design sprawia zaś, że doskonale wkomponują się w każdą aranżację. Mała sypialnia także może być miejscem, które wymaga zastosowania innych niż tradycyjne rozwiązań. Kolejna propozycja to umieszczenie półkotapczanu w pokoju dziecięcym. Jak wiadomo - dzieci w ciągu dnia powinny mieć dużo miejsca na zabawę. W przypadku maluchów zupełnie nie sprawdzi się rozkładana amerykanka, sofa czy kanapa, ze względu na to, że regularne spanie na tego typu meblach jest niezdrowe dla rozwijającego się dziecka. Potrzebne jest wygodne miejsce do spania, które można schować na czas zabawy - półkotapczan.


Półkotapczan pionowy czy łóżko składane poziome - co wybrać?Producenci mają w ofercie różne opcje składanych łóżek, a mianowicie: półkotapczan poziomy i półkotapczan pionowy. Wybór konkretnego modelu zależy tak naprawdę od osobistych preferencji. Najbardziej przypominającą tradycyjne łóżko z wezgłowiem wersją jest z pewnością półkotapczan pionowy. Niemniej oba modele są równie wygodne i komfortowe. Co ciekawe - niektóre łóżka chowane mają układ zarówno poziomy, jak i pionowy.