bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 12 października 2021
  • wyświetleń: 1421

[ZDJĘCIA] Posadzili żonkile. To znak, że rusza kolejna edycja Pól Nadziei

11 października w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej rozpoczęto kolejną edycję akcji pt. Pola Nadziei. Uczestniczą w niej 54 szkoły. Celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na rzecz bielskiego stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II.

Posadzili żonkile. To znak, że rusza kolejna edycja Pól Nadziei - 11.10.2021 · fot. UM Bielsko-Biała


Tradycyjnie wszystko rozpoczęło się od modlitwy ekumenicznej. W czasie inauguracji delegacje z kilkudziesięciu szkół z regionu otrzymały cebulki żonkili, a zaproszeni goście zasadzili kwiaty przed siedzibą hospicjum przy ul. Zdrojowej. Żonkile są symbolem nadziei i walki z cierpieniem.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele różnych środowisk. Władze samorządowe Bielska-Białej reprezentowali zastępca prezydenta Adam Ruśniak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ryszka oraz radny Szczepan Wojtasik.

Podczas nabożeństwa bp Piotr Greger podkreślił, że miłosierdzie jest formą spłacania długu miłości.
Przemawiający w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego jego zastępca Adam Ruśniak mówił: - Dzisiejsza akcja to kolejny odruch serca, w który włączają się ludzie dobrego serca. To dar szczególnie od młodych ludzi, którzy w ten sposób dają świadectwo, że przez życie nie można przejść egoistycznie. Idąc przez życie, musimy myśleć o drugim człowieku. Ta akcja pokazuje, że słowo człowieczeństwo to nie tylko miłe określenie, ale decyzja na życie nie samolubne, ale otwarte na drugiego człowieka i jego potrzeby. Potrafimy się dzielić i ofiarować cząstkę siebie. To jest najpiękniejsze w tej akcji i za to bardzo dziękuję - zakończył zastępca prezydenta.

Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży przypomniała, że udział szkół w programie Pola Nadziei polega na organizowaniu imprez i podejmowaniu innych działań, których celem jest zbiórka pieniędzy na hospicjum. Warto przypomnieć, że placówka ruszyła 5 lat temu. Znajduje się tu 28 łóżek dla chorych. Dotąd hospicjum przyjęło 616 pacjentów.

W trakcie spotkania wręczono specjalne dyplomy i puchary przedstawicielom instytucji wspierającym hospicjum oraz reprezentantom szkół biorących udział w akcji.

Na zakończenie nabożeństwa delegacje szkół otrzymały cebulki żonkili do zasadzenia w swoich szkołach, aby w nowym sezonie wiosennym można było przeprowadzać żonkilowe kwesty na rzecz stacjonarnego hospicjum.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.