bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 21 września 2021
  • wyświetleń: 730

Dwóch nastolatków odpowie za posiadanie marihuany

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, patrolujący centrum miasta, kontrolują miejsca gromadzenia się młodzieży, w których może dochodzić do ich demoralizacji lub przestępczości nieletnich. Wczoraj w okolicy jednego z popularnych centrów handlowych ujawnili dwóch nastolatków z narkotykami. O ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Dwóch nastolatków odpowie za posiadanie marihuany · fot. KWP Katowice


Policjanci z bielskiego garnizonu policji oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej podczas służby patrolowej kontrolują popularne miejsca gromadzenia się młodzieży, w których może dochodzić do demoralizacji lub przestępczości nieletnich. Część z tych miejsc jest wskazywanych dzielnicowym przez mieszkańców, a część zgłaszana za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa regularnie kontrolują te miejsca, sprawdzając zachowanie znajdującej się tam młodzieży.

Wczoraj wieczorem policjanci z pododdziału w Wapienicy sprawdzali okolice rzeki Białej w rejonie popularnego centrum handlowego przy ulicy Mostowej, gdzie miały miejsca zgłoszenia o zażywaniu przez młodzież narkotyków i dopalaczy. - Stróże prawa podczas pieszego patrolu ujawnili dwóch nastoletnich mieszkańców Bielska-Białej w wieku 14 i 15 lat, którzy posiadali przy sobie kilka porcji marihuany. Narkotyk został zabezpieczony, a chłopcy po wykonaniu niezbędnych czynności przekazani rodzicom. O dalszym losie nastolatków zdecyduje niebawem sąd rodzinny - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Kwestie odpowiedzialności karnej nieletnich i przeciwdziałania ich demoralizacji reguluje ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Używanie przez dzieci i młodzież alkoholu, tytoniu, narkotyków lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest przejawem demoralizacji, a każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu czynu karalnego przez nieletniego, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym sąd rodzinny lub Policję.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.