bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 194

3 powody, dla których warto dbać o zęby

Materiał partnera:

Pielęgnacja zębów powinna odbywać się wieloetapowo. Obok szczotkowania szkliwa co najmniej dwa razy dziennie, warto również nitkować zęby oraz stosować płukanki zalecane przez stomatologa. Okazuje się, że troska o higienę jamy ustnej ma wpływ na wiele aspektów życia. Dlaczego warto zadbać o zdrowe zęby i dziąsła?

Linkhouse


Zdrowy wygląd zębów i świeży oddechPierwszym powodem są względy higieniczne. Podczas jedzenia i picia w jamie ustnej osadzają się resztki pokarmowe, będące miejscem żerowania bakterii. Drobnoustroje gromadzą się między zębami, na szkliwie i języku i zwykle są przyczyną nieprzyjemnego oddechu. W efekcie jedzenia może dojść także do przebarwień szkliwa i utraty naturalnej bieli zębów. Dzięki szczotkowaniu można pozbyć się resztek pokarmu z jamy ustnej, co w bezpośredni sposób przełoży się na poprawę higieny. Osoby regularnie dbające o czystość zębów mogą poszczycić się świeżym oddechem i zdrowym wyglądem zębów. Do czyszczenia można wybierać szczoteczki elektryczne lub modele tradycyjne - ważne, by zęby myć co najmniej dwa razy dziennie.


Lepiej zapobiegać, niż leczyćO zęby warto dbać także ze względów zdrowotnych. Nie jest tajemnicą, że wizyta w gabinecie stomatologicznym jest kosztowna. Pojedynczy zabieg może kosztować nawet kilkaset złotych, co jest sporym obciążeniem dla portfela. Właśnie z tego względu należy pamiętać o regularnej pielęgnacji zębów. Szczotkowanie szkliwa jest jedną z form profilaktyki chorób i przyczynia się do rzadszych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Higiena jamy ustnej sprawdza się nie tylko u osób chcących zapobiegać ubytkom w szkliwie, ale także walczącym z krwawiącymi dziąsłami. Stosując najlepsze szczoteczki soniczne można kompleksowo zatroszczyć się o czystość zębów, usuwając resztki pokarmu z trudno dostępnych miejsc. Fale dźwiękowe emitowane przez urządzenie rozchodzą się po niemal całej jamie ustnej, jednocześnie delikatnie obchodząc się z wrażliwymi dziąsłami. Warto rozważyć ich zakup dla siebie.


Zadbane zęby to lepsze samopoczucieHigiena zębów ma również wpływ na poczucie własnej wartości oraz samopoczucie. Stosowanie wybielającej pasty do zębów, regularne wizyty u stomatologa oraz kilkukrotne szczotkowanie szkliwa w ciągu dnia przyczyniają się do utrzymania wysokiej estetyki uśmiechu. To z kolei przekłada się na bardziej swobodne kontakty z innymi. Zaniedbane zęby i dziąsła są powodem do wstydu dla wielu osób. Dzięki regularnej trosce o higienę jamy ustnej można szczycić się białym szkliwem i zdrowo wyglądającym uśmiechem. Zęby staną się więc atutem i wizytówką danej osoby!

Szczotkowanie zębów jest ważne z wielu powodów. Nie tylko ma ono ważny wpływ na zdrowie jamy ustnej, ale przekłada się na inne aspekty życia. Regularna pielęgnacja dziąseł i zębów pozwala rzadziej odwiedzać gabinety stomatologiczne z bólem i ubytkami. Pomaga utrzymać zdrowy uśmiech i świeży oddech. Poprawia także samopoczucie i troszczy się o wyższe poczucie własnej wartości. Warto więc dbać o swoje zęby na co dzień!