bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 20 września 2021
  • wyświetleń: 3487

"Szpilkostrady" na 11 Listopada nie będzie

Kostka brukowa utrudnia chodzenie nie tylko paniom "na szpilkach", ale i osobom z niepełnosprawnościami. Tak jest m.in. na ulicy 11 Listopada w Bielsku-Białej. Na zmiany nawierzchni nie ma co liczyć.

Dużej wielkości graby ozdobią w tym roku ul. 11 Listopada
ul. 11 Listopada · fot. UM Bielsko-Biała


Radny Tomasz Wawak zaapelował o rozważenie wprowadzenia udogodnień dla osób niepełnosprawnych na ulicy 11 Listopada.

- Osoby na wózkach inwalidzkich mają spory problem z poruszaniem się w tym miejscu z powodu kostki brukowej. Dotyczy to również kobiet w butach na obcasach, co przypomina o dyskutowanym niegdyś pomyśle na „szpilkostradę" - wyjaśnił.

Na utworzenie "szpilkostrady" jednak nie ma co liczyć... Jak poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, nie przewiduje się realizacji prac projektowych związanych z przebudową ulicy 11 Listopada, ani też realizacji robót związanych z wymianą istniejącej nawierzchni.

- Przedmiotowa ulica jest objęta nadzorem Konserwatora Zabytków. Tego rodzaju nawierzchnia jest typowa dla ulic w centrach miast - stwierdził wiceprezydent.

Dodał, że na ulicy 11 Listopada obowiązuje „strefa zamieszkania", a istniejący rodzaj nawierzchni tj. kostka brukowa wpływa na uspokojenie ruchu.

- Jest to istotne przy obowiązującym i planowanym charakterze ruchu na ul. 11 Listopada, na który składa się wybrany rodzaj pojazdów, rowerzyści i piesi. Piesi w tym przypadku stanowią ruch nadrzędny, a istniejąca nawierzchnia wpływając naturalnie na redukcję prędkości pojazdów w tym jednośladów, zwiększy ich bezpieczeństwo w tym szczególnie także osób niepełnosprawnych - zaznaczył Kamiński.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.