bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 5 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1874

Pijany bielszczanin prowadził samochód mimo zakazu

Mundurowi z Posterunku Policji w Wilkowicach zatrzymali 38-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który pomimo orzeczonego wobec niego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów prowadził osobową skodę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Pijany bielszczanin prowadził samochód mimo zakazu prowadzenia
Pijany bielszczanin prowadził samochód mimo zakazu · fot. KMP Bielsko-Biała


We wtorek rano, kilka minut po godzinie 8 stróże prawa z wilkowickiego posterunku na ulicy Wyzwolenia w Wilkowicach zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Po podjęciu czynności służbowych od kierującego od razu wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu, dlatego policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 38-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kiedy mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie danych, okazało się, że mieszkaniec Bielska-Białej nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ciążył na nim bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Pijany bielszczanin prowadził samochód mimo zakazu prowadzenia
Pijany bielszczanin prowadził samochód mimo zakazu · fot. KMP Bielsko-Biała


Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za przestępstwa grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego 38-latka policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.