bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 4 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 365

Ubezpieczenie mieszkania w Wiśle - o czym pamiętać?

Materiał partnera:

Własne mieszkanie w Wiśle to znakomita lokata kapitału, ponieważ nieruchomości w tym mieście są wysoko w cenie. Najczęściej mieszkanie wraz z wyposażeniem jest najdroższym elementem osobistego majątku. Z tego względu warto zabezpieczyć się przed skutkami szkód, do których może w nim dojść.

Ubezpieczenie mieszkania - zakres ochronyJak podkreśla agent ubezpieczeniowy Wojciech Wieja prowadzący w Wiśle biuro PZU, zakres ochrony to jeden z kluczowych czynników, jakie trzeba mieć na względzie, decydując się na ubezpieczenie mieszkania. Wisła to świetny przykład lokalizacji, gdzie właściciele mieszkań mają do wyboru różne oferty polis. Najważniejsze jest to, aby zakres ochrony był skrojony na miarę konkretnych potrzeb, niemniej powinien uwzględniać takie elementy jak: OC w życiu prywatnym, zalanie, przepięcie, stłuczenie przedmiotów szklanych, kradzież z włamaniem oraz domowy assistance. Warto przypomnieć, że podstawowy zakres ochrony uwzględniający mury i czasami elementy stałe nie jest w stanie kompleksowo zabezpieczyć właściciela przed finansowymi następstwami wielu zdarzeń losowych. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 601474542 lub wysyłając wiadomość na adres wwieja@agentpzu.pl.

Ubezpieczenie mieszkania - sumy gwarantowaneSumy gwarantowane to kolejna z najważniejszych przesłanek, o których należy pamiętać, wykupując ubezpieczenie mieszkania. Wisła to miasto, gdzie również i pod tym kątem można znaleźć polisę adekwatną do indywidualnych preferencji. Obowiązuje tu prosta zasada: wysokość sum gwarantowanych powinna odpowiadać realnej wartości mienia zgłaszanego do ubezpieczenia. Nie opłaca się ani zaniżać, ani zawyżać tych wartości, ponieważ w obu przypadkach oznacza to finansowe straty.


Ubezpieczenie mieszkania - wyłączenia odpowiedzialnościUbezpieczając mieszkanie w Wiśle, trzeba koniecznie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W dokumencie tym zamieszczona jest lista zdarzeń wykluczonych z zakresu ochrony. Ubezpieczyciele nie ponoszą odpowiedzialności za wiele szkód, np. za szkody wyrządzone umyślnie.