bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 3 sierpnia 2021
  • 4 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1046

Zuchwały mieszkaniec Cieszyna skradł kamery warte 2,3 tys. zł

Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali 65-letniego mieszkańca Cieszyna, który w jednym z bielskich marketów budowlanych skradł zestaw kamer wartości 2,3 tysiąca złotych. Okazało się, że to nie pierwsza kradzież mężczyzny ujętego przez sklepową ochronę. Skradzione mienie zostało odzyskane. Mieszkańcowi Cieszyna grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

policja, kajdanki, zatrzymanie
Zuchwały mieszkaniec Cieszyna skradł kamery warte 2,3 tys. zł · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


W poniedziałek tuż po południu dyżurny bielskiej „trójki” odebrał zgłoszenie od ochrony jednego z marketów budowlanych o mężczyźnie, który usiłował skraść warty 2,3 tysiąca złotych zestaw kamer. Pracownicy ochrony na hali sprzedażowej zaobserwowali klienta, którego kojarzyli z wcześniejszej kradzieży, jaka miała miejsce w sklepie. Dlatego na sklepowym monitoringu śledzili jego poczynania. Zauważyli, jak do opakowania innego produktu ukrył zestaw wartościowych kamer. Po tym, jak nie zapłacił za niego i próbował opuścić sklep, został ujęty, a następnie przekazany wezwanemu patrolowi policji.

Ochroniarze odzyskali skradziony zestaw sprzętu RTV, a mundurowym przekazali, że mężczyzna w grudniu ubiegłego roku dokonał kradzieży innego zestawu monitoringu wizyjnego wartości 1,3 tysiąca złotych. Mieszkaniec Cieszyna przyznał stróżom prawa, że ma go w miejscu zamieszkania. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które powróciło do prawowitego właściciela, a podejrzewany o kradzież został doprowadzony do komisariatu przy ul. Traugutta, gdzie został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzuty. Za kradzieże 65-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.