Najnowsze

  • 25 czerwca 2021
  • 2 lipca 2021
  • wyświetleń: 2126

Mikra zaprasza na kolejne spotkanie w ramach "Wieczoru teatralnego"

Za nami:

MIKRA, czyli Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich serdecznie zaprasza miłośników teatru (i nie tylko :)) na wyjątkowy "Wieczór teatralny", który odbędzie się w piątek, 2 lipca o godzinie 18.00.

Mikra zaprasza na kolejne spotkanie w ramach "Wieczoru teatralnego"
Mikra zaprasza na kolejne spotkanie w ramach "Wieczoru teatralnego" · fot. DK "Mikra"


W kolejnym wydarzeniu organizowanym w ramach "Integracyjnych Spotkań z Kulturą" połączą się dwie muzy - Melpomene i Talia, czyli muzy tragedii i komedii.

W ramach spotkania odbędzie się monodram "Kolega Mela Gibsona" w wykonaniu Mirosława Neinerta z Teatru Korez w Katowicach. Spektakl zostanie poprzedzony wprowadzeniem nt. historii i znaczenia teatru w dziejach cywilizacji, nieustannego przenikania treści poważnych z komicznymi, związku sztuki teatru z psychologią człowieka.

Wykład poprowadzi Renata Morawska - magister teatrologii (absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego), nauczycielka kształcenia głosu i mowy z przygotowaniem do prowadzenia zajęć z emisji głosu (ukończyła studia podyplomowe w tym kierunku w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej), absolwentka Studium Terapii przez Sztukę (ukończyła roczny kurs przy Teatrze Ludowym w Krakowie).

Monodram "Kolega Mela Gibsona" w wykonaniu Mirosława Neinerta to bardzo autoironiczna komedia napisana specjalnie dla Teatru Korez w Katowicach przez Tomasza Jachimka. Monodram zdobył następujące nagrody: Złotą Maskę 2008 (nagroda artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego) w kategorii "rola męska" za rolę Feliksa Rzepki dla Mirosława Neinerta, główną nagrodę na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie, nagrodę aktorską XII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2008 w Tarnowie.

WSTĘP WOLNY!
Obowiązują zapisy:
  • telefonicznie 33 816 34 57 lub 571 229 437
  • mailowo: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

mp / bielsko.info

źródło: Miejski Dom Kultury

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.