Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 6 sierpnia 2020
  • 8 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3442

"Dumni z BB". Sierpniowy cykl koncertów na bielskim Rynku

Za nami:

Ogromna dawka muzycznych emocji, feeria barw i świateł oraz dobra zabawa do późnego wieczora - tak od najbliższego weekendu będzie na Rynku w Bielsku-Białej. Wszystko za sprawą cyklu koncertów #dumnizBB. Na wydarzenia zapraszają prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, miasto Bielsko-Biała oraz Bielskie Centrum Kultury.

grupa furmana
Grupa Furmana na scenie · fot. UM Bielsko-Biała


Koncerty będą się odbywać w piątki i soboty, począwszy od najbliższego weekendu aż do 29 sierpnia br. Początek wydarzeń o godz. 19.00. Organizatorzy zapowiadają też mnóstwo dodatkowych atrakcji. 7 sierpnia na Rynku przed bielską publicznością wystąpią Klamka oraz Pociąg Rock’n’Roll. Dzień później - 8 sierpnia od godz. 19.00 zagrają Eclipse oraz Gooral.

Klamka
Projekt Klamka tworzą pozytywnie zakręceni muzyczni pasjonaci, dobrzy znajomi, którzy bardzo komfortowo i swobodnie czują się w swoim muzycznym towarzystwie. W ich interpretacjach będzie można usłyszeć soul, folk, pop/rock, elektronikę, smooth jazz. Zespół gra w składzie - wokalistka Małgorzata Kujawska-Zemła, śpiewająca w chórkach Justyna SIS Puchałka, pianista Dawid Broszczakowski, saksofonista Antoni Kuzak, gitarzysta Piotr Mędrzak, basista Patryk Bizukojć oraz perkusista Michał Dziewiński.

Pociąg Rock'n'Roll
Zespół powstał we wrześniu 2013 r. w Bielsku-Białej. Początkowo nastawiony był na granie bluesa, jednak dość szybko muzycy zwrócili się ku dynamicznemu rock’n’rollowi. Inspiracje czerpali i nadal czerpią z twórczości tuzów obu gatunków, jednak prezentują autorski materiał w języku polskim, wykonywany na koncertach z niesamowitą energią. Wlewając w utwory całe swoje serce, dbają o niepowtarzalny klimat i zupełnie świeże spojrzenie na reprezentowany przez siebie styl muzyczny. Choć wszystko w Pociągu Rock’n’Roll - począwszy od muzyki, poprzez teksty, na samej nazwie skończywszy - można traktować z lekkim przymrużeniem oka, to jednak pod płaszczykiem dowcipu przekaz zespołu niesie głębszy sens. W grudniu 2018 roku zespół własnym sumptem wydał swoją pierwszą płytę długogrającą. Zespół Pociąg Rock'n'Roll tworzą gitarzyści Konrad Nycz i Tomasz Lenartowicz, basista Leszek Pochopień, perkusista Tomasz Brańka, grający na instrumentach klawiszowych Adam Kobierski, saksofonista Mateusz Biernat, trębacz Krzysztof Duraj, puzonista Bartłomiej Golec i wokalista Zbigniew Kruczek.

Eclipse
To zespół, który podtrzymuje dobre tradycje muzyki granej na żywo. Tworzą go profesjonalni muzycy, którzy współpracując przy wielu projektach, połączyli swoje siły. Charakteryzuje ich ogromna energia, doświadczenie, profesjonalizm, prezentują także układy taneczne. Brali udział w programach telewizyjnych, międzynarodowych festiwalach, koncertach, na jednej scenie występując z takimi gwiazdami, jak Andrea Bocelli, Garou, Margaret, Justyna Steczkowska, Stanisław Soyka, Afromental, Kasia Cerekwicka czy Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Zespół Eclipse to - wokalistka Paulina Wirska, gitarzysta Krzysztof Kaczor, perkusista Kuba Jagiełka, perkusjonalista Tomasz Kinecki, akordeonista Radosław Wysogląd, basista Marcin Majcherek, keyboardzista Sławomir Warsiński i gitarzysta Tomasz Madzia.

Gooral
To jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. Zagrał około tysiąc żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in. na takich imprezach, jak: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Orange Warsaw czy Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów, m.in. Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość państw europejskich. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno. Artysta wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z zespołem Mazowsze. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków i nagrodę festiwalu Nowa Tradycja. Jego muzyką reklamował się Opener na swoje 10-lecie. Wydał niedawno długo oczekiwaną płytę Ethno Elektro 2, na której można usłyszeć Stanisława Leszczyńskiego czy Macieja Szymonowicza. Obecnie, zainspirowany klimatami downtempo i oriental, tworzy dużo nowej muzyki w tej stylistyce.

dumni z bb
Plakat cyklu koncertów #dumnizBB · fot. UM Bielsko-Biała


Pozostałe sierpniowe weekendy prezentują się następująco:
14 sierpnia - Paweł Mikler, Ladies of Power
15 sierpnia - New Year's Day - U2 Tribute Band, Grupa Furmana
21 sierpnia - Jovi - Jazz is On, Ghostman
22 sierpnia - Miss Aicha & Ustronsky Band, Mikrokosmos
28 sierpnia - Basia Dratwińska, N.O.T.
29 sierpnia - Cumbancheros, DJ DRED

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.