Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 5 sierpnia 2020
  • 9 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1967

Będzie przebudowa stacji Bielsko-Biała - Północ. Jest przetarg

Stacja kolejowa Bielsko-Biała Północ doczeka się w tym roku przebudowy. PKP PLK własnie ogłosiła przetarg w tej sprawie, a zadanie ma być wykonane do końca listopada tego roku.

Będzie przebudowa stacji Bielsko-Biała - Północ. Jest przetarg
Będzie przebudowa stacji Bielsko-Biała - Północ. Jest przetarg · fot. Kacper M./Google


Jak podaje inwestor, celem zadania jest przebudowa peronów w Bielsku-Białej Północ na linii nr 139 między Czechowicami-Dziedzicami a Bielskiem-Białą. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Pojawią się nowe wiaty, ławki, gabloty i tablice informacyjne. Przewidziano wymianę oświetlenia.

Przystanek będzie miał nową nawierzchnię i ścieżkę dla osób słabo widzących i niewidomych, prowadzącą do windy budowanej przez miasto Bielsko-Biała. Powstanie tu też nowa wiata poszerzona o przestrzeń dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Jak podkreśla PKP PLK, ruch pociągów według rozkładu jazdy zostanie utrzymany podczas realizacji prac.

mp / bielsko.info, źródło: Rynek Kolejowy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.