Listy
- 9 września 2025
- wyświetleń: 3000
„Zielony” przystanek na placu Żwirki i Wigury - czy tak to powinno wyglądać?
Do naszej redakcji zgłosił się zaniepokojony czytelnik, który po publikacji materiału o zarośniętych przystankach autobusowych zwrócił uwagę na niszczejący przystanek przy placu Żwirki i Wigury. Nasuwa się pytanie: czy tak powinien wyglądać jeden z głównych peronów autobusowych w centrum miasta?

Temat zarośniętych przystanków poruszaliśmy całkiem niedawno - pełną treść artykułu znajdziecie na bielsko.info.
Po publikacji artykułu zgłosił się do nas czytelnik Grzegorz, który przekazała nam poniższą wiadomość
Dzień dobry, w nawiązaniu do mojej rozmowy telefonicznej z Panem piszącym o przystankach autobusowych, przysyłam zdjęcia otoczenia przystanku przy pl. Żwirki i Wigury.
Za biletomatem znajduje się duża dziura, pewnie pozostałość po jakimś krzewie lub drzewie, które tu rosło wiele lat temu.
Sama dziura ma już na pewno kilka lat, jakoś umknęła uwadze służbom miejskim, a przecież aż się prosi o jakieś drzewo lub krzew w tym miejscu. Wokół śmieci, guano po gołębiach. Czy tak mają wyglądać zielone przystanki, które miały powstać w mieście? Czy nie można zadbać o estetykę przystanków, z których korzystają setki pasażerów ? Czy tak powinno wyglądać centrum Polskiej Stolicy Kultury?
Za biletomatem znajduje się duża dziura, pewnie pozostałość po jakimś krzewie lub drzewie, które tu rosło wiele lat temu.
Sama dziura ma już na pewno kilka lat, jakoś umknęła uwadze służbom miejskim, a przecież aż się prosi o jakieś drzewo lub krzew w tym miejscu. Wokół śmieci, guano po gołębiach. Czy tak mają wyglądać zielone przystanki, które miały powstać w mieście? Czy nie można zadbać o estetykę przystanków, z których korzystają setki pasażerów ? Czy tak powinno wyglądać centrum Polskiej Stolicy Kultury?
ZOBACZ TAKŻE
Apel o „zielony przystanek” przy ul. Wojska Polskiego
Koleje Śląskie wprowadzają wakacyjny rozkład jazdy. Szczegółowy wykaz zmian
[FOTO] Bielsko-Biała zarasta metrową trawą. Urzędnicy nie radzą sobie z buszem w mieście!
JutroJuwenalia Podbeskidzia 2026. Dodatkowe autobusy dowiozą uczestników na kampus UBB
Utrudnienia na ul. Czerwonej w Bielsku-Białej. Rusza modernizacja odcinka drogi
Utrudnienia w ruchu w centrum. Ruszają badania geologiczne pod budowę węzła przesiadkowego
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







(1).jpg)



