Listy
- 15 maja 2025
- 16 maja 2025
- wyświetleń: 2962
Ile można naprawiać dziurę w chodniku? Wygląda na to, że nawet 8 miesięcy
We wrześniu ubiegłego roku czytelnik Adrian za pomocą miejskiej aplikacji zgłosił zapadający się chodnik przy ulicy Cieszyńskiej 242 w Bielsku-Białej. Mimo upływu ośmiu miesięcy i pilnego charakteru interwencji, problem wciąż nie został rozwiązany - dziura jak była, tak jest.

Pan Adrian, we wrześniu ubiegłego roku, za pośrednictwem miejskiej aplikacji, powiadomił Urząd Miejski w Bielsku-Białej o niebezpiecznym zapadnięciu się chodnika przy ulicy Cieszyńskiej 242. Jak podkreśla, sprawa miała charakter pilny - nawierzchnia w tym miejscu wyraźnie się obniżała i stwarzała realne zagrożenie dla pieszych.
Mamy połowę maja, minęło ponad osiem miesięcy, a dziura jak była - tak jest. Chodnik nadal nie został naprawiony, a stan nawierzchni nie tylko się nie poprawił, ale - jak zauważa nasz czytelnik - wygląda coraz gorzej. Zdjęcie, które publikujemy w artykule, zostało wykonane wczoraj i wyraźnie pokazuje, że przez ten czas nic się nie zmieniło.
Mieszkańcy okolicy nie kryją irytacji. - Skoro urząd zachęca do zgłaszania problemów przez aplikację, to powinien na te zgłoszenia reagować. Tu chodzi o bezpieczeństwo - mówi jeden z mieszkańców spotkanych na miejscu. - Codziennie chodzą tędy dzieci i osoby starsze. Kiedyś ktoś naprawdę zrobi sobie krzywdę - dodaje.
Wysłaliśmy dziś zapytanie do MZD w Bielsku-Białej z prośbą o informację, kiedy można spodziewać się naprawy traktu pieszego. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją w tym artykule.

ZOBACZ TAKŻE
List czytelnika„Nie ma pieniędzy na chodnik, są na imprezy”. Mieszkanka punktuje priorytety miasta
List czytelnikaŚmieci zalegają w centrum Bielska-Białej. Mieszkanka alarmuje: „To wizytówka miasta”
List czytelnika„Dlaczego chcecie zniszczyć Podbeskidzie?” Emocje wokół klubu i pytania o jego przyszłość
Pasażer z niepełnosprawnością musi wozić dokumentację medyczną. Operator: „tak stanowią przepisy”
List czytelnikaMiasto kultury, mieszkańcy bez wsparcia? Głos czytelnika o realiach pomocy społecznej w Bielsku-Białej
List czytelnikaDroższe śmieci w Bielsku-Białej. Mieszkańcy pytają: czy ten system jest sprawiedliwy?
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









