Listy
- 27 sierpnia 2024
- 29 sierpnia 2024
- wyświetleń: 6594
Upał nie do wytrzymania na górnych piętrach bloku
Mieszkańcy wyższych pięter bloków skarżą się na ekstremalne upały panujące w ich mieszkaniach. Nieizolowane, pokryte papą dachy budynków nagrzewają się latem do tak wysokich temperatur, że warunki mieszkaniowe lokatorów stają się nie do zniesienia.

W tej sprawie zwrócił się do nas czytelnik Jacek, publikujemy całość listu wysłanego do naszej redakcji.
Witam. Po przeczytaniu komunikatu straży i komentarzach w związku z upałami i czadem bielsko.info postanowiłem napisać:
Mieszkam w blokowisku na ostatnim piętrze. Bloki posiadają ocieplenie na elewacji, a dach się tylko łata i naprawia gdy przecieka. W upały jest bardzo gorąco w mieszkaniu, moim zdaniem głównie z dachów które są płaskie i ciemne, a obrys dachu jest wyższy ,taka "patelnia"!
Dachy z spadem nie mają takich problemów, zjawisk. Przy upałach też są problemy z ciągiem spalin (czad) co jest opisane w artykule znajdującym się na państwa portalu.
Czemu nie mamy jasnych dachów tylko ciemne, czarne ?? Biorąc przykład z krajów morza Śródziemnego tam dachy są "białe", jasne! Gdy jest upał sami ubieramy białe koszulki a nie czarne, ciemne!?
Klimat nam się ociepla i co lato będzie temat powracał.
Gdyby dachy pokryć (przemalować) na "biało"?
Zdjęcie z kamery termo. gdzie w cieniu było 27'C ,zdjęcie wykonano po 17godz dzięki uprzejmości bliskich.
Pozdrawiam.
Jacek
Mieszkam w blokowisku na ostatnim piętrze. Bloki posiadają ocieplenie na elewacji, a dach się tylko łata i naprawia gdy przecieka. W upały jest bardzo gorąco w mieszkaniu, moim zdaniem głównie z dachów które są płaskie i ciemne, a obrys dachu jest wyższy ,taka "patelnia"!
Dachy z spadem nie mają takich problemów, zjawisk. Przy upałach też są problemy z ciągiem spalin (czad) co jest opisane w artykule znajdującym się na państwa portalu.
Czemu nie mamy jasnych dachów tylko ciemne, czarne ?? Biorąc przykład z krajów morza Śródziemnego tam dachy są "białe", jasne! Gdy jest upał sami ubieramy białe koszulki a nie czarne, ciemne!?
Klimat nam się ociepla i co lato będzie temat powracał.
Gdyby dachy pokryć (przemalować) na "biało"?
Zdjęcie z kamery termo. gdzie w cieniu było 27'C ,zdjęcie wykonano po 17godz dzięki uprzejmości bliskich.
Pozdrawiam.
Jacek
-Gdyby dachy pokryć (przemalować) na "biało"? - pyta pan Jacek.
Rozwiązanie niby banalnie proste... A mogłoby sprawić, że ludziom w blokach żyłoby się łatwiej. Wyślemy w tej sprawie zapytanie do losowej spółdzielni mieszkaniowej. Może ktoś udzieli nam rzeczowej odpowiedzi.
ZOBACZ TAKŻE
List czytelnika„Nie ma pieniędzy na chodnik, są na imprezy”. Mieszkanka punktuje priorytety miasta
List czytelnikaŚmieci zalegają w centrum Bielska-Białej. Mieszkanka alarmuje: „To wizytówka miasta”
List czytelnika„Dlaczego chcecie zniszczyć Podbeskidzie?” Emocje wokół klubu i pytania o jego przyszłość
Pasażer z niepełnosprawnością musi wozić dokumentację medyczną. Operator: „tak stanowią przepisy”
List czytelnikaMiasto kultury, mieszkańcy bez wsparcia? Głos czytelnika o realiach pomocy społecznej w Bielsku-Białej
List czytelnikaDroższe śmieci w Bielsku-Białej. Mieszkańcy pytają: czy ten system jest sprawiedliwy?
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








