Listy
- 18 lipca 2024
- 20 lipca 2024
- wyświetleń: 2102
Zadaszone stojaki rowerowe na przystankach autobusowych
Tym razem napisała do nas czytelniczka Ola, która zainspirowana listem czytelnika Sebastiana postanowiła podzielić się z nami swoim pomysłem. Chodzi o zadaszone stojaki rowerowe przy przystankach miejskich.

Cześć,
inspirując się listem od Pana Sebastiana chciałam zaproponować stworzenie zadaszonych stojaków (typu "U") rowerowych w pobliżu przystanków autobusowych, głównie w dalszych dzielnicach miasta.
Często jest tak, że zabudowa jest tam bardzo rozproszona przez co droga na przystanek autobusowy jest dość spora, co wyklucza lub zniechęca wiele osób do korzystania z autobusów. Zamontowanie stojaków rowerowych (najlepiej zadaszonych, żeby chronić rower przed deszczem, itp) może ułatwić podróż wielu osobom. Nie rozwiąże to rzecz jasna problemu całkowicie, ale dzięki czemu podróżowanie komunikacją stanie się z pewnością bardziej dostępne.
Pozdrawiam,
Ola
inspirując się listem od Pana Sebastiana chciałam zaproponować stworzenie zadaszonych stojaków (typu "U") rowerowych w pobliżu przystanków autobusowych, głównie w dalszych dzielnicach miasta.
Często jest tak, że zabudowa jest tam bardzo rozproszona przez co droga na przystanek autobusowy jest dość spora, co wyklucza lub zniechęca wiele osób do korzystania z autobusów. Zamontowanie stojaków rowerowych (najlepiej zadaszonych, żeby chronić rower przed deszczem, itp) może ułatwić podróż wielu osobom. Nie rozwiąże to rzecz jasna problemu całkowicie, ale dzięki czemu podróżowanie komunikacją stanie się z pewnością bardziej dostępne.
Pozdrawiam,
Ola
Tego typu projekt można zgłosić jako propozycję do budżetu obywatelskiego. Jak zwykle zachęcamy do dyskusji, czy takie rozwiązanie mogłoby sprawdzić się w Bielsku-Białej.
ZOBACZ TAKŻE
List czytelnikaDroższe śmieci w Bielsku-Białej. Mieszkańcy pytają: czy ten system jest sprawiedliwy?
List czytelnika„Nie ma pieniędzy na chodnik, są na imprezy”. Mieszkanka punktuje priorytety miasta
List czytelnikaŚmieci zalegają w centrum Bielska-Białej. Mieszkanka alarmuje: „To wizytówka miasta”
List czytelnika„Dlaczego chcecie zniszczyć Podbeskidzie?” Emocje wokół klubu i pytania o jego przyszłość
Pasażer z niepełnosprawnością musi wozić dokumentację medyczną. Operator: „tak stanowią przepisy”
List czytelnika[FOTO] Drogi dla straży zastawione autami. Osiedle Karpackie w korku (nie)bezpieczeństwa
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









