bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 30 stycznia 2015
  • 4 lutego 2015
  • wyświetleń: 7966

Protestowali pod spalarnią - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Telewizja TVP Info w ostatniej chwili odwołała swój przyjazd do Bielska-Białej, gdzie planowano na żywo wyemitować program w całości poświęcony problemowi spalarni odpadów medycznych. Mimo wszystko kilkudziesięciu mieszkańców postanowiło się spotkać i po raz kolejny dać mocny sygnał decydentom z Katowic.

Ekipa programu "To jest temat" postanowiła wybrać inny temat do realizacji programu, o czym poinformowała mieszkańców na kilka godzin przed realizacja programu. Na miejscu pojawiła się natomiast ekipa TVP Katowice. - Specjalnie nie przyjechali, po co cała Polska ma oglądać nasz niewygodny protest - mówi jedna z uczestniczek protestu. - Ślązacy zdecydowali, że nie puszczą na całą Polskę informacji o machlojach, jakie zorganizowali w naszych "ekologicznych" Beskidach - dodaje inna osoba.

Protest pod spalarnią - 02.02.2015 · fot. Bielszczanie przeciw spalarni


Mieszkańcy Mikuszowic Śląskich i Olszówki są coraz bardziej zdeterminowani. Coraz częściej pojawiają się głosy, że spalarnia przy Szpitalu Wojewódzkim zostanie zablokowana. Mieszkańcy ciągle czekają na decyzję Urzędu Marszałkowskiego w sprawie ograniczenia bądź wstrzymania działalności spalarni odpadów medycznych.

Społeczność "Bielszczanie przeciw spalarni" oczekują także decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w sprawie wniosku - złożonego 16 stycznia - o natychmiastowe zamknięcie spalarni, jako samowoli budowlanej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj