bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 23 listopada 2014
  • 24 listopada 2014
  • wyświetleń: 12839

Kolejny mural w Bielsku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

W Bielsku-Białej powstaje trzeci mural w projekcie "OBBraz miasta". Tym razem bielszczanin Artur Bosowski "Turbos" maluje olbrzymią, tajemniczą sowę na ścianie kamienicy przy ul. Sempołowskiej 1 (od strony ul. Kierowej).

Realizowany na ścianie o wymiarach ok. 15 x 10 metrów mural przedstawia surrealistyczny wizerunek sowy z ludzkimi oczami, których błękit „odbija się” w tajemniczym lesie z niebieską poświatą. Interpretacji tego obrazu może być wiele - sam autor uważa, że można go traktować np. jako metaforę artysty i jego wizji.

Mural na ścianie kamienicy przy ul. Sempołowskiej 1


Artur Bosowski „Turbos” urodził się w 1980 roku w Bielsku-Białej. Swoją przygodę z rysunkiem rozpoczął już jako uczeń. Z czasem poznawał i uczył się coraz to nowszych technik malarskich. Pod koniec lat 90., obserwując pojawiające się w tym czasie w Polsce pierwsze prace graffiti, postanowił tworzyć własne realizacje. Artysta znany jest z hiperrealistycznego, często surrealistycznego, sposobu malowania. Od 2000 roku coraz częściej pojawia się na różnego rodzaju ogólnopolskich wydarzeniach graffiti. Współtwórca scenografii do spektakli w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej: „Piaskownica” oraz „Testament Teodora Sixta”. Uczestnik wielu projektów artystycznych.


Jak dotąd, w Bielsku-Białej powstały już dwa murale. Maciej Szymonowicz „Kamer” oraz Katarzyna „Katka” Dyga-Szymonowicz - artyści z projektu Etnograff, stworzyli wielki mural pt. „Pasterz” na ścianie kamienicy przy ul. 11 Listopada 74 (róg ul. Wyzwolenia), natomiast Izabela Ołdak z Węgierskiej Górki namalowała mural o wymiarach ok. 3 x 7 metrów na fragmencie ściany oporowej przy przelotowej ul. Partyzantów, tytułując go „Sztuka dla lepszego życia”.

Organizatorami projektu są Fundacja Galerii Bielskiej i Galeria Bielska BWA. Projekt „oBBraz miasta” jest współfinansowany z budżetu Gminy Bielsko-Biała. W realizacji pomagają Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Wydział Gospodarki Miejskiej UM, Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj