Gorące tematy
- 2 czerwca 2026
- 3 czerwca 2026
- wyświetleń: 3173
Handlowali narkotykiem zombie. Śledczy zabezpieczyli ponad 5,5 kg śmiertelnej trucizny
Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ nadzoruje śledztwo dotyczące obrotu znaczną ilością substancji psychotropowej alfa-PVP, znanej potocznie jako „flakka” lub „narkotyk zombie”. W sprawie zatrzymano trzy osoby, którym przedstawiono zarzuty związane z handlem narkotykami.

Jak ustalili śledczy, proceder miał trwać od listopada 2023 roku do maja 2026 roku na terenie Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego. Według prokuratury przedmiotem obrotu była substancja psychotropowa alfa-PVP o łącznej masie nie mniejszej niż 5,5 kilograma. Jej wartość na czarnym rynku oszacowano dotychczas na co najmniej 250 tysięcy złotych.
W dniach 21 i 23 maja zarzuty usłyszeli Beata N., Paweł D. oraz Janusz R. Wszyscy zostali podejrzani o udział w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowej. Dodatkowo Beacie N. zarzucono udzielanie takich substancji innym osobom.
Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość alfa-PVP, z której można byłoby przygotować dawki odurzające dla co najmniej 1200 osób.
Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec trzeciej osoby prokurator zastosował dozór Policji, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami oraz poręczenie majątkowe.
Alfa-PVP jest jedną z najbardziej niebezpiecznych substancji psychoaktywnych dostępnych na nielegalnym rynku. Charakteryzuje się silnym działaniem pobudzającym i wysokim potencjałem uzależniającym. Jej zażywanie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet stanowić zagrożenie dla życia.
Za przestępstwa zarzucane podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a także przepadek korzyści majątkowych pochodzących z przestępczej działalności.
Prokuratura podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie kolejnych osób mogących mieć związek z procederem.
ZOBACZ TAKŻE
12 osób oskarżonych o udział w narkogangu działającym na Śląsku
Naćpany i na zakazie zatrzymany w Bielsku-Białej. 29-latek prowadził Skodę pod wpływem amfetaminy
30-latek z narkotykami zatrzymany na S1. Prowadził auto pod wpływem substancji odurzających
Nieletni z narkotykami w centrum Bielska-Białej. Interwencja służb na pl. Fabrycznym
Policjanci znaleźli amfetaminę przy kierowcy. 36-latek zatrzymany w Bielsku-Białej
42 wiadra narkotyków w garażu. 29-latek z Bielska-Białej w areszcie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







